هنری

چرا دختران برخی از روحانیون دوست ندارند همسر روحانی شوند؟

چرا دختران برخی از روحانیون دوست ندارند همسر روحانی شوند؟

مبلغ نوشت: حجت الاسلام قرائتی میگوید آقای اعرافی رئیس حوزه های علمیه به من گفتند ششصد درس خارج فقه داریم، اما سوال بنده اینست که وقتی فقط ده درصد طلاب می خواهند مجتهد شوند، برای غیر این ده درصد چه کرده‌ایم؟ چرا همه باید درس‌های لازم برای اجتهاد را بخوانند؟

به گزارش «مبلغ»- به نقل از ردنا- حجت‌الاسلام محسن قرائتی در اجتماع دانشجویان گفت: بزرگ‌ترین محل تجمع اسلام‌شناس‌ها در جهان، قم است؛ بچه‌های قم باید بهترین بچه‌ها باشند، حال باید دید بچه‌های قم چطور تربیت‌شده‌اند، اگر خوب بودند که الحمدالله اما اگر خوب نبودند یعنی حوزه کم‌کاری کرده است؛ بیشترین کتاب طهارت را در حوزه نجف نوشته‌اند و ازجمله کثیف‌ترین کوچه‌ها، کوچه‌های نجف است!

ده ها هزار فاضل حوزوی در قم هستند و ده ها هزار دانش‌آموز دبیرستانی هم در قم هستند، عملاً رابطه‌ای بین طلاب و دانش‌آموزان نیست، منتظر دعوت نمانید، خدا به موسی گفت اذهب الی فرعون؛ منتظر حوزه و جامعه مدرسین و علما و مراجع و یا دولت نباشید!

اهمیت تبلیغ چهره به چهره بسیار بالاست، قرآن همه‌اش که نمی‌گوید یا ایها الناس، یکجا می‌گوید یا بنی یکجا می‌گوید یا ایهاالنبی و…

بسیاری از پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها عملاً لغو و بدردنخور هستند، ۳۵۰ اعوذ در دعاها داریم اما یکی از آن‌ها را پیامبر ص هرروز می‌گفت: اعوذ بک من علم لاینفع!

ما آمدیم امتحان خبرگان بدهیم گفتند شما راجع به گوشت فلان پرنده یک رساله بنویس! گفتم نه من این گوشت رو خوردم نه بابام نه الان مشکل مملکت این گوشت هست!

اگر طلبه طوری زندگی کرده که دخترش همسر طلبه نمی‌شود و پسرش حوزه را دوست ندارد، یعنی او احتمالاً موفق نبوده است…

آقای اعرافی به من گفتند ششصد درس خارج داریم، اما وقتی فقط ده درصد طلاب می خواهند مجتهد شوند، برای غیر این ده درصد چه کرده‌ایم؟ چرا همه باید درس‌های لازم برای اجتهاد را بخوانند؟

من این روزها که ازپاافتاده‌ام خیلی سخنرانی نمی‌روم اما برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان را حتماً می‌روم چون فرزندان این سرزمین را این‌ها درس خواهند داد.

کدام آیه یا روایت به ما گفته پنجشنبه‌ها حوزه تعطیل باشد؟ خلبان، دکتر، نانوا و بقال همهِ دارند کار می‌کنند اما ما پنجشنبه تعطیلیم!
سه هزار روز از عمر من تلف‌شده طی این سال‌ها به خاطر این قاعده لغوی که در حوزه است؛ من مرد تحول نبودم که بگویم این قاعده را قبول ندارم، ما تفسیر نمونه را در همین ساعت‌ها و روزها نوشتیم!

یک‌بار کسی متلکی به من گفت که اذیت شدم؛ گفت شما آخوندا به‌اندازه زلیخا عرضه ندارید! گفتتم چطور؟ گفت زلیخا یوسف را به زنها نشان داد و آن‌ها دستشان را بریدند اما شماها عرضه نداشتید یوسف دین را نشان نسل نو بدهید!

▫️روحانی سنتی شصت سال و هرروز مسجد می‌رود اما روحانی کارمند و دکترا گرفته‌ها روزهای تعطیل مسجد می‌روند و سی سال بعد هم بازنشسته می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

ببینید | قرائتی: من موافق ازدواج دبیرستانی هستم

چرا محسن قرائتی دوم پیدا نمی شود؟

حجت‌الاسلام قرائتی از رموز موفقیت هایش سخن گفت/ هیچ‌وقت در طول عمرم طی نکردم …

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا