سیاسی

وحیدی رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد انتخابات کشور را منصوب کرد

وحیدی رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد انتخابات کشور را منصوب کرد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور عصر چهارشنبه (20 اردیبهشت) احکام رؤسای کمیته‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری و رئیس هیأت بازرسی ستاد انتخابات کشور را صادر کرد.

در این احکام، محسن اسلامی، افشار دارابی، محسن حقیقت، میکائیل راسخی، امیر شجاعان و علیرضا احمدی را به ترتیب به عنوان دبیر، رئیس کمیته اطلاع‌رسانی، رئیس کمیته حراست و استعلامات، رئیس کمیته مالی و پشتیبانی، رئیس کمیته فناوری اطلاعات و رئیس کمیته حقوقی ستاد انتخابات کشور تعیین کرد.

براساس حکم وزیر کشور، رؤسای کمیته‌های مزبور، در ستاد انتخابات کشور عضویت دارند.

وحیدی همچنین در احکام دیگری، هاشم کارگر را به عنوان عضو ستاد انتخابات کشور و محمدمهدی عارف‌پور را به عنوان رئیس هیأت مرکزی بازرسی انتخابات تعیین کرد.

براساس این احکام، رؤسای کمیته‌های تخصصی مکلف شدند، ضمن هماهنگی و همکاری با رئیس ستاد انتخابات کشور، تمامی امکانات و ظرفیت‌ها را برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری به‌ کار گیرند.

پیشتر، وزیر کشور در حکمی محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی این وزارتخانه را به عنوان رئیس ستاد انتخابات کشور برای برگزاری این انتخابات منصوب کرده بود.

وزیر کشور در احکام انتصاب رؤسای کمیته‌های تخصصی ستاد انتخابات کشور، اظهار امیدواری کرد: با اتکال به الطاف الهی و بهره‌گیری از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) و سیاست‌های دولت مردمی آیت‌الله رئیسی و اتخاذ تمهیدات لازم و ضروری، بستر و زمینه برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و در شأن و تراز ملت بزرگ ایران فراهم شود که در آن حقوق انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان به عنوان حق‌الناس برابر مرّ قانون و در فضایی توأم با نشاط و آرامش رعایت گردد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره ۴ ساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا