سیاسی

واکنش وزیر کشور به انتشار سند محرمانه کشور توسط یک رسانه

واکنش وزیر کشور به انتشار سند محرمانه کشور توسط یک رسانه

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت درباره بحث حجاب گفت: رعایت عفاف و حجاب یک قانون است و اگر عده‌ای تلاش کنند عدم رعایت حجاب را ترغیب و در مقابل آمران به معروف و نهی از منکر ایستادگی کنند و امر به معروف و نهی از منکر را خدشه‌دار کنند و به قانون دیگری استناد کنند، خلاف قانون عمل کرده‌اند.

وی در واکنش به انتشار برخی اسناد در برخی رسانه‌ها درباره ابلاغیه ضرورت مراعات حجاب توسط همگان افزود: کسانی که این را منتشر کردند اول باید جواب این سوال را بدهند که چرا تلاش کردند یک ابلاغیه‌ای که مهر طبقه بندی خورده را از درون یک دستگاهی بگیرند، چرا تلاش کردند آن را منتشر کنند و آن را یک کار درست جلوه دهند؟ این سه امر غیرقانونی است، درحالیکه افرادی که راجع به این مسئله صحبت کردند به قانون اشاره می‌کنند.

وزیر کشور تأکید کرد: آنچه که مربوط به آن قانون است موضوع حق‌التکلیف بوده که به مردم ربط دارد. در آن ابلاغیه هیچ حق‌التکلیفی مربوط به مردم نیست و مرتبط با دستگاه‌ها است.

به گزارش خبرگزاری فارس، مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور نیز امروز در اطلاعیه‌ای درباره این موضوع اعلام کرد: گرچه تجربه نشان می دهد درگیر ودار رقابت های سیاسی و مناسبات و محاسبات گروهی از رسانه ها و حاشیه آفرینی تلاش برای جلب نظر بیشتر افکار عمومی دارند با این حال از صاحبان رسانه و ارباب جراید انتظار می رود با دقت بیشتر در منابع خبری و بازخوانی دقیق اظهارنظر مسوولان نسبت به انتشار تحلیل های ناصحیح و ابهام آفرین برای افکار عمومی خودداری کرده و به رعایت تقوای سیاسی و رعایت اخلاق رسانه ای اهتمام ورزند.صادق الوعد بودن و صراحت بیان از مهمترین سرمایه های معنوی دولت انقلابی و مردمی است که وزارت کشور نیز در قول و عمل بیشترین توجه و تاکید را در انجام مسوولیت ها به آن معطوف داشته است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا