سیاسی

مقدم: خون شهدای 7 تیر، نظام و انقلاب نوپای اسلامی را بیمه کرد

مقدم: خون شهدای 7 تیر، نظام و انقلاب نوپای اسلامی را بیمه کرد

احمد علی مقدم، عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در رابطه با سالروز واقعه هفتم تیر ماه سال 60 و هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: شهید آیت‌الله دکتر بهشتی، مجتهدی متفکر و سیاستمداری حکیم و مؤمن، بسیار متواضع، با اخلاق محمدی، عدالت محور، حق پذیر، صبور و در عین حال بسیار مظلوم، عالم و عامل بود بطوریکه دشمنان و نفوذیان داخلی قبل از شهادت این شهید مظلوم، وی را ترور شخصیتی کرده بودند و تهمت های بسیاری را به وی نسبت داده بودند تا با عوام فریبی به اهداف شومشان برسند.

وی با اشاره به اینکه شهید بهشتی ضمن اینکه در نوشتن اساسنامه موتلفه اسلامی نقش بسزائی داشت و از مدیران برجسته‌ و مؤثر نظام بود، بیان کرد: شهید بهشتی، اولین مسئول دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران بود که با توطئه منافقین و عمال نفوذی تنها چند روز پس از عزل و عدم کفایت سیاسی بنی صدر از ریاست جمهوری، با جمعی از یاران با وفایش به شهادت رسید.

وی افزود: واقعه هفتم تیر نقطه عطف این حوادث و آغازگر یک حرکت جدید برای ملت بود تا با افزایش بصیرت خود دشمن و منافق را از دوست تشخیص بدهند و به یاوه گویی های دشمنان توجه نکنند.

عضو شورای مرکزی موتلفه اسلامی با اشاره به گرامیداشت مقام والای این شهدا، گفت: حادثه 7 تیرماه برای نظام یک نقطه تاریخی تعیین‌کننده بود چراکه منافقین با همدستی بنی صدر طرح سقوط نظام را برنامه ریزی کرده بودند و به فرموده مقام معظم رهبری:«چنین حادثه‌ای در هر نقطه دنیا کافی است برای فرو ریختن یک نظام» چراکه شهادت ده ها تن از مقامات مملکتی، وزرا و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اتفاق کوچکی نبود.

مقدم مطرح کرد: شهید بهشتی در آخرین سخنان خود قبل از شهادت گفت: «ما بار دیگر نباید اجازه دهیم، استعمارگران برای ما مهره سازی کنند و سرنوشت مردم ما را به بازی بگیرند.

این فعال سیاسی گفت: امام خمینی (ره) در بخشی از پیام خود به مناسبت واقعه هفت تیر، درمورد خیانت‌های منافقین، فرمودند: «می‌خواهید با شهادت رساندن عزیزان ما، این ملت فداکار را از صحنه بیرون کنید. شما تا توانستید به فرزندان اسلام، چون شهید بهشتی و شهدای عزیز مجلس و کابینه با حربه ناسزا و تهمت‌های ناجوانمردانه حمله کردید که آن‌ها را از ملت جدا کنید و اکنون که آن حربه از کار افتاده و کوس رسوایی همه تان بر سرِ بازار‌ها زده شد، در سوراخ‌ها خزیده و دست به جنایاتی ابلهانه زده‌اید که به خیال خام خود، ملت شهید پرور و فداکار را با این اعمال وحشیانه بترسانید و نمی‌دانید که در واژه شهادت، واژه وحشت نیست».

وی با اشاره به وظایف قوه قضائیه؛ عنوان کرد: شهید آیت الله بهشتی و یاران وفادارش با شهادت خود، سبب تقویت ارکان نظام مقدس اسلامی شدند چراکه این شهدا نقش مهم و تعیین کننده ای در تداوم بخشی به اهداف انقلاب اسلامی داشتند لذا انتظار داریم قوه قضائیه با اجرا و ارتقای سند تحول قضائی، کوتاه شدن و جلوگیری از اطاله دادرسی، جلب رضایت مردمی و تقویت وحدت و همدلی با سایر قوا تلاش کند تا به یک قوه قضائیه اجتماعی و مردمی که درد جامعه را بفهمد، برسد و همچنین دین خون شهدا را ادا کنند.

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان کرمان تشریح کرد: "جهاد تبیین و بازخوانی تاریخ" و همچنین لزوم پرداختن جوانان به تاریخ از موکدات همیشگی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای در بیانیه گام دوم انقلاب است چراکه جهاد تبیین مانع از تحریف حقایق تاریخی این ملت سرافراز و شهید پرور می شود.

وی در پایان گفت: دشمنان نظام ما بدانند که با شهادت مسئولان و افراد نخبه کشور ما نمی توانند سبب سقوط نظام و یا تضعیف ارکان انقلاب شوند چراکه شهادت یک مکتب ادامه دار و یک جریان سازنده است بطوریکه هر شهید با خون خود جامعه را نسبت به دشمنان داخلی و خارجی بیدار و هوشیار می کند به طوریکه خون شهدای 7 تیر، نظام و انقلاب نوپای اسلامی را بیمه کرد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا