سیاسی

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: رویکرد مجلس در قبال گزینه پیشنهادی وزارت صمت مثبت است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور: رویکرد مجلس در قبال گزینه پیشنهادی وزارت صمت مثبت است

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در مورد موضع مجلس در قبال عباس علی آبادی گزینه معرفی شده دولت برای تصدی گری وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: رویکرد مجلس بسیار مثبت بوده است و جو منفی مشاهده نکردیم.

وی افزود: ایشان چهره‌ای شناخته شده است، تجربه و تخصص دارد و علاوه بر بخش دولتی در بخش غیردولتی نیز فعال بوده است. علی آبادی توانمندی بالایی دارد و تاکنون از معرفی ایشان به عنوان گزینه تصدی‌گری وزارت صمت استقبال خوبی شده است.

سید رضا فاطمی امین وزیر پیشین صمت در دهم اردیبهشت سال جاری استیضاح شد که نمایندگان مجلس با ادامه کار وی در مسند وزارت صمت موافقت نکردند. 9 خردادماه عباس علی‌آبادی مدیرعامل فعلی شرکت مپنا به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس معرفی شد. جلسه رای اعتماد علی آبادی فردا برگزار خواهد شد.

علی آبادی متولد ۱۳۴۰ است و اصالتی اراکی دارد؛ مدیر عامل گروه صنعتی مپنا، فارغ‌التحصیل مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد مکانیک با گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه تهران و درجه دکترای مهندسی مکانیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی با گرایش کنترل بوده و مدرس دروس مختلف مهندسی مکانیک و مباحث مرتبط با موتورهای درون‌سوز (توربین‌های گازی) در دانشگاه‌های مختلف کشور است.

از جمله سوابق کاری و مدیریتی علی‌آبادی می‌توان به فعالیت در جهاد سازندگی، مشارکت در اجرا و مدیریت پروژه‌های نیروگاهی کرخه و کارون ۳، مدیریت‌عاملی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران و معاونت وزیر نیرو در امور برق و انرژی اشاره کرد. عباس علی آبادی سابقه ریاست دانشگاه صنعتی مالک اشتر را نیز در کارنامه خود دارد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا