سیاسی

مردانی: اندیشکده حکمرانی آموزش عالی بسیج اساتید تشکیل می‌شود

مردانی: اندیشکده حکمرانی آموزش عالی بسیج اساتید تشکیل می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نشست مسئولان استانی بسیج اساتید سراسر کشور با شعار (انسجام‌ سازمانی _ جهاد گفتمانی _ تعالی حکمرانی) امروز در تهران برگزار شد.

در این نشست که در قالب میزگردها، سخنرانی‌ها و جلسات پرسش و پاسخ برگزار شد، محمدرضا مردانی رئیس سازمان بسیج اساتید در سخنانی با اشاره به شعار این نشست از اهداف این برنامه‌ها و ضرورت واکاوی و تشریک مساعی در محورهای این نشست و جمع‌بندی آن در طول سال در برنامه‌های جاری بسیج اساتید در سراسر کشور سخن گفت.

مردانی همچنین با اشاره به آنکه امسال اولین سال اجرای برنامه ۵ ساله هفتم سازمان بسیج مستضعفین با تکیه بر سند راهبردی اعتلای بسیج، ابلاغی مقام معظم رهبری است از برنامه‌های متمرکز، استانی و کانون‌های این سازمان در این نشست گفت.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در ادامه ۴ اولویت کلان این سازمان را مطرح کرده و در خصوص هر کدام از اولویت‌ها توضیحاتی را بیان کرد.

انسجام‌بخشی و تعالی سازمانی نخستین موضوعی بود که مردانی به آن اشاره کرده و از تلاش برای جذب و نقش‌آفرینی حداکثری اساتید دانشگاه‌ها در فراهم‌سازی بستر حضور اعضای هیأت علمی در بسیج اساتید متناسب با تخصص و تجارب آنان سخن گفت و بر ضرورت حضور بسیج اساتید در محوریت برنامه‌های علمی تأکید کرده و عنوان کرد؛ بسیج اساتید محور برنامه‌های علمی باشد.

مردانی دومین اولویت را کمک به اعتلای آموزش عالی عنوان کرد و از تشکیل و توسعه اندیشکده حکمرانی آموزش عالی بسیج اساتید در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سیاست‌پژوهی در حوزه آموزش عالی، تقویت کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره برای تولید متون دینی و تحول در علوم انسانی، مشارکت در کمیته رصد و پایش دانشگاه‌ها و ستاد وزارت علوم و کمک به دیپلماسی علمی از طریق ارتباط اساتید خارج از کشور با همکاری مجمع اساتید مسلمان در آیت خصوص گفت.

این استاد دانشگاه در بیان اولویت سوم فعالیت بسیج اساتید به موضوع کمک به ارتقای کارآمدی نظام حکمرانی کشور پرداخت و بر ضرورت تشکیل قرارگاه قشری برای تحقق دولت اسلامی تأکید کرد.

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور چهارمین هدف و اولویت این سازمان را جهاد تبیین و امیدآفرینی عنوان کرد و از برنامه‌های سازمان بسیج اساتید در این موضوع سخن گفت.

گفتنی است، این نشست از صبح امروز در تهران آغاز و تا روز پنجشنبه ادامه خواهد داشت و در آن علاوه بر سخنرانی میهمانان ویژه، معاونین سازمان و مسئولان استانی بسیج اساتید نظرات خود را در راستای حل موضوعات و در جهت هم‌افزایی مطرح می‌کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا