سیاسی

مخبر: تاکنون برای اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش اقدام مناسبی انجام نشده است

مخبر: تاکنون برای اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش اقدام مناسبی انجام نشده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور که امروز چهارشنبه ( 13 اردیبهشت) در غیاب آیت‌الله رئیسی، ریاست جلسه هیأت دولت را به عهده داشت، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با معلمان و فرهنگیان در خصوص اهمیت آموزش و پرورش برای تربیت نسل‌های کنونی و آینده، بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تأکید کرد.

معاون اول رئیس‌جمهور تصریح کرد: در اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش تاکنون اقدام مناسب و درخور انجام نشده که ضرورت دارد با توجه به اهمیت این مهم اقدامات و امکانات اجرایی شدن این سند تعلیم و تربیت طی یک برنامه یک ساله و نقشه راه زمان‌بندی شده اجرایی شود.

وی تأکید کرد: اجرای سند ملی تحول بنیادین آموزش و پرورش که برای بهبود و اصلاح نظام آموزشی کشور تهیه و تدوین شده، چراغ راه برون‌رفت از چالش‌های نظام آموزشی کشور و تربیت نسلی متخصص و با مهارت در آینده کشور و رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری خواهد بود. ضمن اینکه تدابیر ایشان در دیدار اخیر معلمان نیز باید احصا و با تعیین زمانبندی برای اجرای آن‌ها برنامه‌ریزی صورت گیرد.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین در مورد تصمیم وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه برخی بناها و اماکن تاریخی خاطرنشان کرد: به بخش بزرگی از این ساختمان‌های تاریخی توجه مناسب نمی‌شود که با تصمیمات این وزارتخانه و مطابق موازین قانونی، اقدامات لازم برای بازسازی، نگهداری و حفظ مالکیت این اماکن تاریخی که بخشی از هویت ایرانی ـ اسلامی مردم ما هستند، انجام می‌شود.

مخبر در این جلسه اهمیت برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای فرهنگی کشور را خاطر نشان کرد و افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همانند سال گذشته برنامه‌ریزی مناسب برای برگزاری مطلوب، با نشاط و با حضور تمام ناشران بزرگ کشور انجام داده که باید تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط همکاری و هماهنگی‌های لازم را با این وزارتخانه در راستای خدمت‌رسانی به مردم و قشر فرهنگی کشور داشته باشند.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه امام خمینی (ره) پرچمدار و پایه گذار نهضتی بزرگ در جهان بودند که راه را برای تمام آزادیخواهان باز کرد، بر همکاری همه‌جانبه تمامی دستگاه‌ها برای اجرای با شکوه مراسم سالگرد ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تأکید کرد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا