سیاسی

ماجرای ادعای بیگی در مورد لیست دریافت کنندگان خودرو در مجلس چیست؟

ماجرای ادعای بیگی در مورد لیست دریافت کنندگان خودرو در مجلس چیست؟

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: علیرضابیگی نماینده مردم تبریز پس از آنکه مدعی شد در جریان استیضاح نوبت قبل وزیر صمت، 75 نماینده مجلس رشوه گرفتند تا فاطمی امین همچنان وزیر بماند، لیستی را منتشر و اعلام کرد اسامی افرادی که خودروی شاسی بلند دریافت کرده اند بنا بر این مستندات بوده است.

در پی طرح این ادعای از سوی احمد علیرضابیگی مخاطبان سامانه تعاملی فارس‌من با ثبت پویشی با عنوان«ادعای اهدای خودرو به نمایندگان پیگیری شود» درخواست پیگیری درستی یا نادرستی این ادعا را از مجلس و قوه قضائیه دارند.

پیگیری خبرنگار فارس از برخی نماینده های مجلس حاکی از آن است که چنین اقدامی توسط معاونت سابق اجرایی مجلس دنبال می شده که با اطلاع رئیس مجلس و برخی نمایندگان قبل از انعقاد جلوی آن گرفته می شود.

به گفته برخی نمایندگان پس از این ماجرا برخی افراد در مجلس تلاش کردند با سازوکاری غیر رسمی این اقدام را دنبال کنند که در صورت اثبات برخورد لازم نهادهای نظارتی را میطلبد.

از سوی دیگر با توجه به اینکه این لیست دارای تاریخ مشخصی نیست، امکان تطبیق این تصویر با ادعای رشوه ای که علیرضا بیگی مطرح کرده وجود نداشته و نهادهای نظارتی هر چه زودتر باید روایت کامل این ماجرا را به مردم توضیح دهند.

خبرگزاری فارس پیگیر مطالبه مردمی جهت شفاف شدن ابعاد مبهم این ماجرا خواهد بود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا