سیاسی

لایحه سند الحاقی تمدید موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اوراسیا تصویب شد

لایحه سند الحاقی تمدید موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اوراسیا تصویب شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 12 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد لایحه یک فوریتی سندالحاقی (پروتکل) تمدید موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و دولت‌های عضو با 140 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع از مجموع 191 نماینده حاضر در صحن با کلیات این لایحه موافقت کردند.

همچنین نمایندگان مجلس جزئیات این لایحه را با 139 رأی موافق، یک رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 191 نماینده حاضر در صحن به تصویب رساندند.

مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در دفاع از این لایحه، بیان کرد: منظور از تقویت منطقه آزاد در این موافقتنامه منطقه آزاد فیزیکی و معمول نیست بلکه منظور منطقه آزاد مجازی است و براساس این موافقتنامه کشورهای عضو می توانند از مزایای آن مانند حذف روادید تجاری و … استفاده کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس ادامه داد: یکی از راهکارهایی که امروزه منجر به غلبه بر جنگ اقتصاد می شود همکاری اقتصادی با کشورهای همسایه است البته تحقق این مهم مشروط بر ایجاد بسترها است که این دو موافقتنامه ها بستر همکاری را فراهم می کند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا