سیاسی

قالیباف: سیاست همسایگی اولویت ماست/ ایران هرگز منزوی نخواهد شد

قالیباف: سیاست همسایگی اولویت ماست/  ایران هرگز منزوی نخواهد شد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز(چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه) در همایش هندسه نظم جدید جهانی که در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، گفت: باید در ابتدای این نشست که وقتی همه با نگاه منصفانه به آن می‌نگریم و با هر سلیقه و گرایشی باشیم، می دانیم که چنین فرصت های اگر امروز برای جامعه بشری و اسلامی و جهان اسلام فراهم شده شاهد تغییر در نظم جدید جهانی به نفع بشریت آزادی‌خواهان به ویژه مسلمانان هستیم که همه مدیون امام و شهدا ست.

وی افزود: امام جز برای خدا کلامی نگفت و غیر از راه خدا گامی بر نداشت، انقلاب اسلامی در این حرکت نقش کلیدی و اساسی داشته و دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت یاد امام و شهدا بیان کرد: یاد شهدای سرفراز به ویژه در راس آن‌ها شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را گرامی می‌داریم که در مقابل سلطه مستکبرین این گونه در منطقه ایستادند و آن‌ها را محکوم به شکست کردند.

قالیباف با بیان اینکه بدون شک همه کارشناسان و محققان این را پذیرفته‌اند که دنیا در حال تغییر در نظام جهانی است، گفت: اینجا جایی است که در آن اتفاق نظر وجود دارد. شاید جایی که اختلاف نظر باشد در مختصات این نظم جهانی و شکل‌گیری آینده این نظام جهانی است که آیا تک قطبی خواهد شد؟ آیا در حقیقت جابجایی در قدرت می خواهد دوقطبی‌ یا چند قطبی خواهد شد؟ موردی که در هندسه نظم جدید جهانی باید به آن توجه داشت آن است که بازیگران جدیدی پدیدار شدند که قدرتشان کمتر از دولت ها نیست و نگاه ژئوپولوتیکی در سرزمین ها نسبت به گذشته بیشتر شده است.

وی ادامه داد: ایران یک کشور قوی است ولی سعی می کنند که قدرت ما را کاهش دهند و دست بر روی نقاط ضعف ما می‌گذارند. یکی از این نقاط ضعف ما اقتصاد است زیرا ما از تحول در اقتصاد فاصله گرفته ایم، اقتصاد ما مردمی نیست. جمهوری اسلامی ایران هرگز منزوی نخواهد شد. البته ما در حکمرانی اقتصادی باید تجدیدنظر جدی کنیم. ریشه اصلی اینکه ما امروز در حکمرانی در چالش قرار گرفتیم و دشمنان بر آن متمرکز شدند، اشکال از جایی شروع شده که ما از مبانی تحول در اقتصاد فاصله گرفتیم.

در حال تکمیل…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا