سیاسی

قالیباف: رئیس‌جمهور با حضور در مجلس فرصت سوءاستفاده را از دشمن گرفت

قالیباف: رئیس‌جمهور با حضور در مجلس فرصت سوءاستفاده را از دشمن گرفت

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (دوشنبه یازدهم اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت فرا رسیدن روز جهانی کار و کارگر، گفت: مجلس یازدهم در دوره فعالیت خود تلاش کرد تا پاسداشت مقام کارگر را فقط یک شعار بدون پشتوانه نداند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار انقلابی علیه امضاهای طلایی و بروکراسی بی‌خاصیت علیه کار و کارگر بود، اظهار داشت: وظیفه خود می‌دانیم تا در مسیر برآورده ساختن مطالبات کارگران سخت کوش و عزیز و برداشتن بار مشکلات از روی دوش آنان پشتیبان دولت در عرصه‌های تصویب قوانین مورد نیاز باشیم.

وی ادامه داد: موارد مورد تاکید رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگران یعنی ایجاد اشتغال، مبارزه با فساد، جلوگیری از آسیب به کارگران، ارتقای معیشت و زندگی کارگر و محدود کردن سود ناشی از فعالیت‌های ضد تولید یعنی ثروت‌های بادآورده دلالی و سوداگری باید سرلوحه فعالیت‌های دولت در زمینه حمایت از کار و کارگر باشد و مجلس نیز در این مسیر همراه دولت خواهد بود.

قالیباف با اشاره به بیانات وحدت‌آفرین رهبر معظم انقلاب در نماز باشکوه و ماندگار عید فطر که بر ضرورت همدلی، هم‌افزایی و همکاری سه قوه برای حل مشکلات کشور تأکید فرمودند، متذکر شد: مجلس شورای اسلامی خود را مکلف می‌داند تا این مطالبه رهبر معظم را سرلوحه تمام فعالیت‌های خود قرار دهد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همان طور که پیش از این نیز ذکر کردم، هماهنگی و همدلی قوا باید به هم افزایی برای حل مسائل مردم منجر شود و در این راستا مجلس شورای اسلامی آماده هر گونه افزایش سطوح همکاری با دو قوه دیگر در چارچوب وظایف قانونی خود خواهد بود. قاطعیت و عزم جدی هر سه قوه برای رفع کاستی‌ها، کمبودها و ضعف‌ها در مسیر حل مسائل اساسی کشور مهم‌ترین نشانه همدلی و مایه دلگرمی و امیدواری ملت شریف ایران خواهد بود.

قالیباف در ادامه نطق خود یادآور شد: وظیفه خود می دانم از حضور رئیس جمهور محترم در جلسه استیضاح و اظهارات شفاف و همدلانه ایشان که اجازه ندادند استیضاح و عمل به وظایف نمایندگی بهانه‌ای برای تصویرسازی اختلاف میان قوا شود و فرصت سوءاستفاده را از دشمن گرفتند به طور ویژه تشکر کنم؛ همچنین از همکاران محترم نماینده می‌خواهم در تصویب لوایح مورد تقاضای دولت مخصوصاً لوایح دو فوریتی با رعایت دقت نظر کارشناسی و تا حدّ امکان نگاه مثبت داشته باشند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان ادامه داد: بار دیگر شهادت مظلومانه حضرت آیت الله عباسعلی سلیمانی که در سنگر عضویت در مجلس خبرگان از استان سیستان و بلوچستان و امامت جمعه کاشان خدمات شایان توجهی به مردم و نظام اسلامی ارائه کرده بود به ملت شریف ایران، خانواده معزز، دوستان و علاقه‌مندان ایشان تسلیت و تعزیت می‌گویم. همچنین شهادت مظلومانه فرمانده پلیس آگاهی شهرستان سراوان و همسرشان بر اثر تیراندازی و در حین انجام خدمت موجب تأسف گردید. دلاوران و حافظان امنیت کشور و آسایش مردم همواره با اقتدار و قاطعیت در مقابل اشرار و عوامل ناامنی، ایستاده‌اند و هیچ‌گاه اجازه تعدی و اخلال در آرامش و نظم جامعه را نخواهند داد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: وظیفه خود می‌دانم در برابر شهید دیار سربداران سبزوار، شهید الداغی سر تعظیم فرود بیاورم که در زمانه طعنه‌ها و تخریب‌ها، واجب امر به معروف و نهی از منکر را در چشم مردم ایران جلوه داد و نشان داد در این کشور غیرت جوان متدین ایرانی در دفاع از نوامیس مردم چنان جوشنده است که هر نقشه دشمن را نقش بر آب می‌کند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا