سیاسی

قالیباف: تصمیم‌گیری‌های آشفته قدرت حل مسئله را از بین برده است

قالیباف: تصمیم‌گیری‌های آشفته قدرت حل مسئله را از بین برده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی عصر دوشنبه (11 اردیبهشت ماه) در نشست هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین ضمن تشکر از زحمات این مجموعه اثرگذار که از جهت کارآمدی، به‌روز است، گفت: با وجود این که برخی تصمیم‌گیری‌ها در کشور ما سیاسی است اما خدا را شکر می‌کنیم که این هیئت، سیاسی عمل نمی‌کند و این رویکرد با حضور آقای اسماعیلی تقویت شده و توانسته اقدامات خود را دقیق انجام دهد.

وی با اشاره به برخی نواقص در فرایند قانون گذاری، استفاده از ظرفیت هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین را در فرایند قانون گذاری موثر توصیف کرد و گفت: گاهی ممکن است قانونی دقیق‌تر از برخی طرح‌هایی که تدوین می‌شود وجود داشته و نیاز به وضع قانون جدید نباشد. لذا؛ حلقه میان حوزه تطبیق، حوزه اجرایی، حوزه نظارت و حوزه قوانین باید این مسائل را دنبال کنند که در این میان استفاده از ظرفیت هیأت تطبیق در قانونگذاری بسیار مهم است.

رئیس مجلس در ادامه سخنان خود با تأکید بر اینکه ما همه با هم باید بتوانیم طی یک زنجیره، کارها را درست جلو ببریم، گفت: تصمیم گیری های آشفته باعث شده که متأسفانه قدرت حل مسئله را از دست بدهیم.

قالیباف در پایان تاکید کرد: از جمله وظایف مجلس ریل‌گذاری است. لذا؛ اگر می خواهیم حوزه حکمرانی کشور اصلاح شود، باید از مجمع تا مجلس روش های خود را اصلاح کنیم تا بعد بتوانیم از دیگران نیز برای اصلاح، مطالبه گری داشته باشیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا