سیاسی

فعال دانشجویی: حادثه تروریستی زاهدان سریع‌تر بررسی و عوامل آن محاکمه شوند

فعال دانشجویی: حادثه تروریستی زاهدان سریع‌تر بررسی و عوامل آن محاکمه شوند

زهرا بَزی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده شریعتی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در مورد حادثه تروریستی کلانتری زاهدان، گفت: صبح شنبه پس از شور و تکاپوی مردم در جشن بزرگ غدیر، خبر حادثه تروریستی زاهدان و شهادت دو تن از عزیزان نیروی انتظامی کاممان را تلخ کرد، صحبت درباره غدیر، صحبت از هدف پیامبر برای جلوگیری از ایجاد تفرقه و دودستگی بین امت اسلامی بعد از وفات ایشان است.

وی افزود: اگر کمی بیندیشیم واضح است که هدف دشمن از انجام این حرکات وحشیانه، غدیر و جشن اهل تشیع نبود، بلکه این اتفاق در پی شادی شیعه و سنی در کنار هم به وقوع پیوست، زیرا این اعیاد دینی هر سال با شکوه‌تر از سال گذشته برگزار می‌شود.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: وحدت بین شیعه و سنی آورده‌ای است که دشمن نه فقط طی نیم قرن اخیر، بلکه قرن‌هاست به دنبال در هم شکستن آن است، همه ما در وهله اول ایرانیِ مسلمان هستیم و برادر، هم وطن و هم ریشه‌ایم، چیزی که مانع رنجش و آزار دشمنان این وحدت و یک رنگی‌ست.

وی ادامه داد: دشمنی با اسلام و امت واحد اسلامی محدود به این وقایع نیست بلکه دیر زمانی‌ست که در جای جای جهان توطئه‌های شیاطین، مردم وملت را هدف قرار داده است، همانگونه که اخیرا شاهد بودیم قرآن، کتاب خدا، کتاب آسمانی شیعه و سنی را آتش زدند.

این فعال دانشجویی عنوان کرد:کسانی که این افعال را مرتکب می‌شوند اهل تسنن نیستند بلکه افرادی هستند که در این پوشش سعی در تفرقه افکنی دارند، اهل تسنن واقعی کسانی هستند که در جریان هشت سال دفاع مقدس در کنار برادران خود شجاعانه از کشور دفاع کردند و شهید اسیر و جانباز شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده شریعتی گفت: ما دانشجویان خواستار بررسی هرچه سریع‌تر جزئیات این واقعه توسط مقامات مربوطه هستیم تا همه ابعاد آن روشن و حقایق آشکار شود. همچین از پیشگاه خداوند متعال برای خانواده‌های داغ دیده شهیدان، ستوان علی کیخا و سرباز وظیفه مبین رشیدی طلب صبر می‌کنیم و برای مجروحین این واقعه نیز عافیت و سلامت عاجل مسئلت می‌کنیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا