سیاسی

فخرایی: مجوز سوئد برای اهانت به قرآن اعلام جنگ به مسلمانان جهان است

فخرایی: مجوز سوئد برای اهانت به قرآن اعلام جنگ به مسلمانان جهان است

سجاد فخرایی معاون بسیج دانشجویی تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، با اشاره به هتک حرمت قرآن در سوئد گفت: ما از مردم ایران و همه مسلمانان جهان می‌خواهیم که در مقابل مجوز رسمی دولت سوئد برای هتاکی و اهانت به قرآن کریم محصولات و کالاهای سوئدی را تحریم کنند.

وی افزود: از دولت‌ها و ملت مسلمان و مجامع حقوق بشری می‌خواهیم تا مواضع جدی و واحدی در قبال این اهانت اتخاذ کنند چرا که این کاربه هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

معاون بسیج دانشجویی تهران بزرگ تأکید کرد: ما این اقدام را محکوم می‌کنیم و خواستار توقف اهانت به مسلمانان و مقدسات مسلمانان در سوئد هستیم.

وی ادامه داد: اجازه رسمی دولت سوئد به تروریست های افراطی برای سوزاندن و پاره کردن قرآن در عید مسلمانان، فراخوانی صریح برای خصومت، خشونت و شعله ور شدن درگیری در جهان است. اقدام اخیر بسیار شنیع است و این اقدامات نشان‌دهنده روحیه نفرت‌انگیز و تهاجمی است که ربطی به آزادی بیان ندارد بلکه یک عمل نژادپرستی و تحریک به خشونت و نفرت است.

مسئول مرکز رسانه و فضای مجازی بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: هتک حرمت قرآن در سوئد به عنوان یک اقدام غیرمسئولانه اقدامی تحریک آمیز و اعلام جنگ علیه بیش از ۲ میلیارد مسلمان در کشورهای مختلف جهان است و نتیجه گسترش مداوم گفتمان پوپولیستی بر اساس نفرت پراکنی در اروپا بر اساس اعتقاد، نژاد یا مذهب است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا