سیاسی

فارس من| سلیمی: تاکنون 217 نماینده مجلس به سامانه شفافیت آرا پیوسته‌اند

فارس من| سلیمی: تاکنون 217 نماینده مجلس به سامانه شفافیت آرا پیوسته‌اند

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس؛ جمعی از مخاطبان خبرگزاری در سامانه تعاملی فارس پویشی را با عنوان «نمایندگان به سامانه شفافیت مجلس بپیوندند» ثبت کرده اند. خواسته آن‌ها این است که همه نمایندگان آرای خود را در سامانه شفافیت آرای مجلس اعلام کنند.

در متن این پویش نوشته شده:«با توجه به راه‌اندازی سامانه‌ای برای شفافیت آرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مابقی نمایندگانی که به این سامانه نپیوستند درخواست داریم که عضو این سامانه شوند. خوب است آرای نمایندگان در جلسات استیضاح و رأی اعتماد به وزرا نیز در این سامانه ثبت شود.»

سامانه شفافیت آرای نمایندگان از ۲۱ اسفند سال گذشته آغاز به فعالیت کرد و نمایندگانی که تمایل دارند آرای آن‌ها درباره طرح‌ها و لوایح به صورت شفاف اعلام شود، در نامه‌ای به هیئت رئیسه مجلس اعلام آمادگی کردند و لذا آرای آنها به صورت شفاف در این سامانه درج می‌شود.

اعلام آمادگی 216 نماینده برای شفافیت آراء‌شان در مجلس

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، گفت: طبق آخرین آمار تا کنون 217 نفر از نمایندگان به سامانه شفافیت آرا پیوسته‌اند.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: این اقدام کاملاً داوطلبانه است و سازوکار قانونی برای شفافیت در مجلس و قوای دیگر در مصوبه مربوط به طرح شفافیت قوای سه‌گانه در نظر گرفته شده است .

سلیمی درباره شفافیت رای گیری در رای اعتماد یا استیضاح وزرا هم گفت: رأی‌گیری با ورقه است و امکان انتشار اسامی رای‌دهندگان زمانی است که رأی‌‌گیری با سیستم انجام شود که سازوکار این مسئله در مصوبه مربوط به طرح شفافیت در نظر گرفته شده است.
پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا