سیاسی

ضرورت اقدام قاطع پارلمان‌های کشورهای اسلامی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها در جنین

ضرورت اقدام قاطع پارلمان‌های کشورهای اسلامی در برابر تجاوزات صهیونیست‌ها در جنین

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، ابوالفضل عمویی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی طی نامه‌ای خطاب به محمد قریشی نیاس دبیرکل اتحادیه (PUIC) تأکید کرد که مقابله با اقدامات خشونت‌بار و افراطی‌گرایانه رژیم صهیونیستی در جنین که در تضاد با مبانی و موازین انسانی، اخلاقی و ناقض قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی است، عزم راسخ‌تر کشورهای اسلامی برای وحدت و یکپارچگی بیشتر، حول حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین در دفاع از خود را می‌طلبد.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای محمد قریشی نیاس

دبیرکل محترم اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC)

سلام علیکم؛

همانگونه که استحضار دارید؛ امروز جهان اسلام با چالش‌های نوظهوری مواجه است که ضرورت وحدت و همگرایی کشورهای اسلامی را پررنگ‌تر می‌کند. اقدام موهن پلیس سوئد در صدور مجوز هتک حرمت قرآن کریم که به بهانه آزادی بیان و با هدف اسلام‌ستیزی و خشونت‌پراکنی صورت گرفته، اهانت آشکارا به مقدسات اسلامی و نقض یکی از اصول بنیادین و بدیهی حقوق‌ بشر یعنی اصل احترام به ارزش‌های دینی و آسمانی است. این مهم در ماده ۱۹ میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی هم مورد اتفاق بین‌المللی قرار گرفته است.

ازسوی دیگر، تجاوزات اخیر رژیم غاصب صهیونیستی به اردوگاه جنین و به شهادت رساندن و صدمه به زنان و کودکان بی‌دفاع فلسطینی و تخریب ساختمان‌ها و منازل مسکونی این شهر، ضرورت اتخاذ اقدامات فوری و عملی جامعه بین‌المللی، به‌ویژه از جانب پارلمان‌های کشورهای اسلامی را در واداشتن این رژیم غاصب به توقف جنایات خود علیه ملت مظلوم فلسطین، بیش از پیش آشکار می‌کند.

بدون شک؛ اینگونه اقدامات خشونت‌بار و افراطی‌گرایانه که در تضاد با مبانی و موازین انسانی، اخلاقی و ناقض قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی می‌باشد، نیازمند عزم راسخ‌تر کشورهای اسلامی برای وحدت و یکپارچگی بیشتر، حول حمایت از حقوق ملت مظلوم فلسطین در دفاع از خود، است.

اینجانب پیشنهاد می‌نمایم این دو موضوع به صورت ویژه، در دستورکار نشست پیش رویِ کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) مورد بررسی قرار گیرد.

ابوالفضل عمویی

عضو کمیته اجرایی اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC)

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا