سیاسی

صحرایی: تلاش داریم هر شرایطی در مدارس غیرانتفاعی هست را در مدارس دولتی ایجاد کنیم

صحرایی: تلاش داریم هر شرایطی در مدارس غیرانتفاعی هست را در مدارس دولتی ایجاد کنیم

رضا مراد صحرائی وزیر آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس در مورد دلایل گرایش مردم به مدارس غیرانتفاعی تصریح کرد: این مساله دلایل زیادی دارد یکی از دلایل اصلی این مساله در شهرهای بزرگ، انعطاف برنامه درسی مدرسه های غیر دولتی است؛ مثلا این مدارس برای حضور دانش آموزان تا ساعت 16 برنامه ریزی می‌کنند؛ پدر و مادر دانش آموز هم شاغل هستند به همین دلیل فرزندشان را باید در مدرسه‌ای ثبت نام کنند که در محیط آموزشی ماندگاریِ بیشتری داشته باشد این انعطاف مهمی است که متاسفانه در مدرسه های دولتی شاهد آن نیستیم ولی در تلاشیم که این اتفاق در مدارس دولتی نیز رخ دهد.

مراد صحرائی گفت: دلیل دیگر انعطاف در برنامه های آموزشی است مدرسه های غیردولتی به دلیل برخورداری از درآمد، برنامه های اردویی‌ای دارد که در مدارس دولتی شاهد آن نیستیم. در حال تلاش هستیم هرچیزی که در مدارس غیردولتی وجود دارد در مدارس دولتی هم به وجود بیاوریم تا مردم به مدارس دولتی گرایش پیدا کنند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد لزوم وجود مدارس غیرانتفاعی تصریح کرد: اگر این مدارس نباشند تراکم جمعیت در کلاس های دولتی افزایش می یابد، با این وجود آرزو می کنم روزی فرا رسد که مدرسه غیردولتی نداشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا فرزندان شما در مدرسه دولتی درس می خواند یا خیر، گفت: دخترم در مدرسه دولتی درس می خواند که هم‌اکنون از دانشگاه فارغ التحصیل شده است، فرزند پسرم نیز در مدرسه دولتی درس می خواند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا