سیاسی

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: دستگاه‌های انتظامی و امنیتی با اراذل و اوباش قاطعانه برخورد کنند

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی: دستگاه‌های انتظامی و امنیتی با اراذل و اوباش قاطعانه برخورد کنند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، در پی شهادت شهید آیت الله سلیمانی و شهید الداغی بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ

أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنْتُمْ تُوعَدُونَ نَحْنُ أَوْلِیَاؤُکُمْ فِی الْحَیَاةِ الدُّنْیَا وَفِی الْآخِرَةِ

نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه جهان‌بینی توحیدی و مکتب هدایت بخش اسلام، تحولی شگفت و معجزه آسا در قلب‌ها و اندیشه‌ها بوجود آورد و انسان‌هایی را تربیت کرد که با الهام از آموزه‌های غنی اسلام و تأسی به آیه شریفه و کریمه اَنْ تَقُومُوا للّه مَثْنى وَ فُرادى برای خدای قیام کردند و با عطر انفاس قدسی خود، فضای جامعه اسلامی را معطر ساختند.

آنها در این مسیر نورانی، خدای سبحان در جانشان بزرگ و دنیا در منظرشان کوچک و قالب محدود و تنگ جهان مادی را برنتافتند و به فراخنای عالم بی‌انتهای معنویت پر و بال گشودند و راست‌قامتانه در تاریخ بشریت جاودانه ماندند.

در چند روز گذشته، مردم ما شاهد صحنه‌های فجیع و دردناکی از اقدامات پلید اشرار کوردل و شوربخت بودند که قلب هر انسان با وجدان و آزاده را به درد می‌آورد. شهادت مظلومانه حضرت آیت الله سلیمانی که عمری را مجاهدانه و خالصانه به مردم مظلوم و محروم سیستان و بلوچستان خدمت کرد و حتی در آخرین لحظات عمر خود نیز بدنبال گره‌گشایی و حل مشکل مردم این خطه از کشورمان بود و یا شهادت مظلومانه یکی از فرماندهان فداکار پلیس، شهید علیرضا شهرکی و شهادت همسر ایشان توسط مزدوران و عوامل بیگانه و یا اقدام ناجوانمردانه حمله به طلبه جوان مشهدی در قم و حادثه‌ی تلخ شهادت جوان با غیرت سبزواری، شهید حمیدرضا الداغی که در دفاع از ناموس مردم و نجات دو دختر جوان از دست اراذل و اوباش با ضربات چاقو به شهادت رسید، همگی بیانگر این است که عوامل کوردل و مزدور خارجی و اراذل و اوباش، زن، مرد و کودک و یا هر صنفی دیگر برای آن‌ها تفاوت نکرده احتمال وحشیانه‌ترین اعمال از سوی آن‌ها میرود.

بی‌تردید برکت خون پاک چنین شهیدانی، بزرگترین عامل بالندگی و شکوفایی ارزش‌های الهی در جامعه شده و نشان می‌دهد، غیرت آحاد مردم در هرصنفی و بویژه جوانان غیرتمند ایرانی در دفاع از نوامیس مردم چنان جوشنده است که هر نقشه شوم دشمن را نقش بر آب می‌کند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت شهیدان والا مقام شهید آیت الله سلیمانی و شهید شهرکی و شهید خوش غیرت دیار سربداران، حمیدرضا الداغی و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار این عزیزان اعلام می‌دارد:

1- بی‌شک یکی از اثرات دامن‌زدن هدفمند و سازماندهی شده به کشف حجاب، تحریک اراذل و اوباش و ناامن شدن محیط جامعه برای زنان و دختران معصوم، اعم از کارمندان، دانشجویان و دانش آموزان است که گناه این ناامنی و ریختن خون جوانان خوش غیرت ایران برگردن برخی عناصر بی‌مقداری مشهور و خود فروخته است که با کشف حجاب و بی‌بند و باری بدنبال تخریب عفت عمومی و آلوده شدن ساحت جامعه با مظاهر غربی و غیر انسانی و اسلامی است. لذا از قوه قضائیه می‌خواهیم قاطعانه با عناصر مذکور برخورد و از گستاخی‌های آنان به عفت عمومی و ارزش‌های اسلامی به جدیت جلوگیری نماید.

2- در مکتب اسلام حضور زنان در جامعه و در کنار مردان، امری مسلم و پذیرفته و اساساً فلسفه حجاب در اسلام، زمینه‌سازی برای حضور مثبت و سازنده زن در جامعه می‌باشد. و به لطف همین نگرش مترقی به زن، پس از پیروزی انقلاب اسلامی، زنان ایرانی مجالی دوباره یافتند و توانستند با حفظ حجاب و عفاف خویش در تمامی عرصه‌های حیات اجتماعی حضوری مؤثر و فعالتری داشته و در جهت تکامل و تعالی جامعه خود، نقشی مؤثرتری ایفا نمایند و امروز نیز، شاهد هستیم زنان ایرانی در تمامی ارکان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری کشور و در نهادها و سازمان‌های نظام جمهوری‌اسلامی حضور گسترده و تأثیرگذار داشته و در مشارکت‌های سیاسی و مشاغل اجتماعی و عرصه‌های علمی و به‌ویژه در سنگرهای پایداری و ایثار، نقش بی‌بدیل و تعیین کننده‌ای داشته باشند.

لذا از دستگاه‌های انتظامی و امنیتی می‌خواهیم، ضمن برخورد قاطع با اراذل و اوباش و تحدید تردد آن‌ها در فضاهای عمومی، تدابیر مناسب را اتخاذ نمایند.

در پایان اعلام می‌دارد: ارتقاء فرهنگ عفاف و حجاب و مبارزه با بی‌حجابی، نیازمند حرکتی یکپارچه و هماهنگ و حضور تمامی دستگاه‌ها مسئول، و علاوه بر مدیریت انتظامی، مستلزم فعالیت‌های فرهنگی – تبلیغی است که می‌بایست هر چه سریعتر در دستور اقدام قرار گیرد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا