سیاسی

سرلشکر موسوی: باید بهترین‌ افراد را به عنوان معلم در ارتش انتخاب کنیم

سرلشکر موسوی: باید بهترین‌ افراد را به عنوان معلم در ارتش انتخاب کنیم

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش صبح امروز(شنبه ۱۶ اردیبهشت‌ماه) در جمع اساتید ارتش با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب در دیدار اخیر معلمان با ایشان گفت: بیش از ۴۰ سال از شهادت شهید استاد مطهری می گذرد ولی ایشان توصیه کردند که بروید و آثار استاد مطهری را مطالعه کنید. این فرمایشات معظم له یعنی نه تنها آثار استاد مطهری قدیمی نشده بلکه هنوز به‍روز بوده، همان حلاوت و تازگی را دارد و می‍تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

وی ادامه داد: همه ما قبول داریم که تربیت و آموزش بستر و سازنده رفتارهاست، بنابراین همه افتخارات و موفقیت‍هایی که ارتش به دست آورده نتیجه و پیامد تلاش‍های تربیتی و آموزشی است.

سرلشکر موسوی بیان کرد: اما آنچه که انجام شده و انجام می‍شود، تمام توان و ظرفیت ارتش نیست، ارتش قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی دارد که می‌تواند جایگاه او را بسیار بالاتر از این جایی که امروز قرار دارد ببرد و برای به‍روز بودن و برای اطمینان از موفقیت قطعی در انجام ماموریت، باید به جایگاه لازم و در شأن ارتش جمهوری اسلامی ایران رسید.

وی با بیان اینکه شما انتظار دارید همرزمانی مومن، بصیر، انقلابی، مردمی، باسواد، ماهر، کاربلد، کارآمد، آماده، پا در رکاب، دارای اشراف به وظیفه و حیطه عمل داشته باشید؛ همه این‌ها در بستر تربیت و آموزش به دست می‌آید.

فرمانده کل ارتش با بیان اینکه تربیت و آموزش منحصر در کلاس و کارگاه آموزشی هم نیست، البته اصل و اساس و مهم‍‌ترینش آنجاست، همه ما در آن واحد معلم و شاگرد هستیم، اظهار کرد: ارتش سازمانی است که همه اوقات و همه مکان‍‌هایش کلاس آموزشی است و بر اساس یک سازمان یادگیرنده طراحی شده است. اما، همین یادگیرندگی هم، هنوز همه قابلیت‌ها و ظرفیت‌های خود را نشان نداده است.

سرلشکر موسوی با بیان اینکه در سازمان ارتش چرخه یادگیرند‍گی آنگاه کامل می‌شود که همه افراد، اجزا و نظام‌ها معطوف به اثربخشی شوند، تصریح کرد: اینکه این حرفی که می‌زنیم، رفتاری که داریم، متنی که می‌نویسیم، کتابی که توصیه به مطالعه می‌کنیم و این تمرین را که انجام می‌دهیم، نتیجه‌اش روی زمین چیست؟ این فردی که تربیت می‌کنیم این آموزش که می‌دهیم نتیجه‌اش با آن انتظاری که از ارتش و آحاد کارکنان ارتش داریم آیا تطابق دارد؟

وی ادامه داد: برای رسیدن به اهداف آموزشی، در همه جای ارتش باید بهترین ها برای مراکز و کادر آموزشی انتخاب شوند، یعنی مراکز آموزشی جای افرادی است که بهترین هستند. البته ممکن است فردی بهترین باشد اما در عین حال در عملیات یا جای دیگری بوده ولی آموزشی نباشد. رفتار همه مسئولان ارتش، اعم از رفتار معنوی و مادی هم باید بر این مبنا باشد، هم مزایای مادی هم توجه معنوی.

فرمانده کل ارتش در پایان خاطرنشان کرد: برای همه، خدمت کردن در دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌ها باید افتخار و امتیاز باشد، فرمانده کل ارتش باید افتخار کند که بعد از خاتمه مدت فرماندهی یک صندلی برای معلمی در دافوس یا در دانشگاه داشته باشد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا