سیاسی

سرلشکر باقری: گسترش دیپلماسی منطقه‌ای و دفاعی یکی از شاخص‌های مهم دیپلماسی در جهان است

سرلشکر باقری: گسترش دیپلماسی منطقه‌ای و دفاعی یکی از شاخص‌های مهم دیپلماسی در جهان است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با حضور در سفارتخانه جمهوری اسلامی ایران در مسقط با علی نجفی سفیر کشورمان در عمان و دیگر اعضای این سفارتخانه دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جمع کارکنان سفارتخانه ایران در مسقط گفت: بی شک نتایج موفقیت های دیپلماسی در ابعاد مختلف، حاصل خلاقیت همه کارکنان این مجموعه دیپلماسی است که به نوبه خود سهم به‌سزایی در ارتقاء سطح شناخت جمهوری اسلامی ایران در این منطقه مهم را دارد.

سرلشکر باقری تصریح کرد: توسعه و گسترش دیپلماسی منطقه و دفاعی یکی از شاخص‌های مهم دیپلماسی در جهان است و گسترش دیپلماسی منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه در واقع یک راهبرد برد – برد است.

وی افزود: دیپلماسی دفاعی علاوه بر حضور موفق در میدان توانست در عرصه برقراری ارتباط با سایر کشورهای منطقه نقش به‌سزایی را ایفا کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به لزوم تامین امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه تاکید کرد: امروز امنیت منطقه‌ در گرو همکاری‌های سازنده و روابط دوستانه کشورهای منطقه با یکدیگر بر اساس منافع مشترک، امنیت جمعی و منطقه است که بدون حضور و دخالت کشور فرامنطقه‌ای به‌دست خواهد آمد.

وی ادامه داد: امروز به برکت خون شهدا آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با بهره گیری از توان متخصصان ایرانی و دانش بومی در تمام حوزه های دفاعی و همچنین تدابیر حکیمانه فرمانده معظم کل قوا، در سطح بالایی قرار دارد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا