سیاسی

سردار پورجمشیدیان: معلمان باید در جامعه امیدآفرینی کنند/ کار جهادی به معنای شناخت ضرورت‌هاست نه کار بدون برنامه‌ریزی

سردار پورجمشیدیان: معلمان باید در جامعه امیدآفرینی کنند/ کار جهادی به معنای شناخت ضرورت‌هاست نه کار بدون برنامه‌ریزی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار علی‌اکبر پورجمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه پیش از ظهر امروز(دوشنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه) در مراسم گرامیداشت روز معلم که در ستاد این نیرو برگزار شد، گفت: معلم خوب کسی است که دانش آموزان هم او را دوست داشته و هم از او دلهره داشته باشند.

وی افزود: همانند یک پدر که اعضای خانواده هم او را دوست داشته و هم از او دلهره داشته باشند که به آن‌ها هشدار می‌دهد. دلهره از یک پدر، فرمانده و یا معلم به این علت است که می‌ترسیم با کارهایی که باید انجام دهیم موجب ناراحتی او شویم.

سردار پورجمشیدیان با اشاره به اینکه معلمی شغل انبیاست، عنوان کرد: ما بسیار شنیده ام که می‌گویند معلمی شغل انبیاست. هدف انبیاء این است که ما را از مسیر نادرست بازداشته و ما را به مسیر صحیح هدایت کنند.

وی خطاب به معلمان بیان کرد: معلمان ما باید توجه کنند که آیا توانسته اند همانند انبیاء نقش آفرینی کرده و در تربیت انسان‌ها موثر باشند یا خیر. حضرت علی(ع) می فرمایند در

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه گفت: اهمیت کار معلمان می‌فرمایند هر کسی حرفی به من یاد دهد، مرا بنده خود کرده است که نشان از عظمت اهمیت مقام و جایگاه معلمان است. این سخن تعالیم و سخنان ائمه و پیامبران معارف دینی و اسلامی ما هستند.

وی با بیان اینکه معلمی در اصل کار خداوند است، تاکید کرد: در واقع باید گفت معلمی کار خود خداوند است و باری تعالی با استفاده از انبیاء به هدایت انسان‌ها می‌پردازد.

سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه ما نیاز به معلمان طراز انقلاب اسلامی در جامعه خود نیاز داریم، خاطرنشان کرد: ما اگر معلمی می خواهیم که در طراز انقلاب اسلامی باشد، کار او صرفا آموزش مطالب درسی نیست بلکه وظیفه او با سایر معلمان در جهان متفاوت است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه دیگر ویژگی معلم طراز انقلاب اسلامی را بصیرت و بصیرت‌افزایی دانست و تصریح کرد: معلمان ما علاوه بر اینکه باید خود دارای بصیرت باشند بلکه باید تلاش کنند تا دانش‌آموزان نیز بصیر باشند.

وی افزود: بصیرت معلم طراز انقلاب اسلامی یعنی آنچه مردم عادی در خشت خام نمی‌بینند آن‌ها مشاهده می‌کنند.

سردار پورجمشیدیان با بیان اینکه دشمن شناسی از دیگر ویژگی‌های معلمان طراز انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: معلمان ما باید کمک کنند تا دانش‌آموزان و دانشجویان، شاخصه های دشمن را شناخته تا بتوانند از این طریق با دشمن مقابله کنند.

وی ادامه داد: آرمان خواهی باید یکی از ویژگی‌های معلم معلمان ما باید باشد و آن‌ها باید دانش‌آموزان را آرمان‌خواه پرورش دهند. چراکه انسان بدون آرمان

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه عنوان کرد: روحیه استدلال و تحلیل نیز جزو سایر ویژگی‌های معلمان طراز انقلاب اسلامی است‌‌. اگر معلم دارای قدرت استدلال و تحلیل باشد آن‌گاه خواهد توانست شاگردان و دانش آموزان خود را به عنوان یک انسان تحلیلگر تربیت کند.

وی افزود: دیگر ویژگی معلمان ما این است که بتواند مطالب علمی را همراه با مسائل دینی و اسلامی بیان کنند. موضوعات تربیتی باید در کنار موضوعات عملیاتی و تاکتیکی بیان شوند.

سردار پورجمشیدیان تاکید کرد: معلمان و اساتید ما نباید صرفاً به این اتکا کنند که مطالب را صرفاً پای تخته عنوان کنند بلکه باید مطالب علمی گاهی در محیطی غیر از کلاس درس عنوان شود چون تاثیر آن بیشتر است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه معلمی را یک کار جهادی عنوان کرد و افزود: کار جهادی به این معنا نیست که بدون برنامه ریزی کاری انجام دهیم بلکه کار جهادی یعنی بتوانیم ضرورت ها را تشخیص داده و طبق آن عمل کنیم.

سردار پورجمشیدیان در پایان خاطرنشان کرد: جامعه به ویژه فرزندان ما بیشتر از همه به امید نیاز دارند. وظیفه مهم امیدآفرینی برعهده معلمان است و آنان باید امید را به دانش آموزان و جامعه تزریق کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا