سیاسی

سردار فرحی: مقابله با دشمن در جنگ شناختی، نیازمند مؤلفه‌های فناورانه و ارتباطی مناسب است

سردار فرحی: مقابله با دشمن در جنگ شناختی، نیازمند مؤلفه‌های فناورانه و ارتباطی مناسب است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سردار سید مهدی فرحی جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در همایش جهاد تببین (رویکرد تحولی و هنرمندانه به تبیین دستاوردها و اقتدار دفاعی) با بیان اینکه روابط عمومی دارای وظایف متعدد، مهم و حساسی است گفت: یکی از وظایف مهم این عرصه، تبیین است و فعالان این حوزه می بایست در عرصه جهاد تبیین که از دستورات موکد فرمانده معظم کل قوا هم است به صورت جدی وارد شوند.

جانشین وزیر دفاع با تاکید بر اینکه یکی از وظایف اجتماعی روابط عمومی ها روشنگری است گفت: تولید محتوا فاخر یکی از بهترین راه ها برای روشنگری و تبیین است که البته باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که این محتوای تولید شده به بهترین نحو به آگاهی منتج شود.

وی با بیان اینکه استکبار جهانی با گسترش فناوری های درصدد آن است که بتواند حاکمیت کشورها را زیر سوال ببرد و نقش آن ها را کمرنگ کند، افزود: ابزار های جدید جنگ به ابزارهای رسانه ای تغییر پیدا کرده است که مقابله با دشمن در این عرصه، یعنی جنگ شناختی، نیازمند این است که در حوزه مؤلفه های فناورانه و ارتباطی در جایگاه مناسبی قرار بگیریم.

سردار فرحی تصریح کرد: جهان امروز دنیای رسانه، ارتباطات، تعاملات و علوم شناختی و تاثیر بر اذهان مردم است که دشمن توانسته است با این حربه به جای اشغال سرزمین ها و لشکر کشی به مرزها با ابزار رسانه کشور را وارد یک جنگ ترکیبی کند. البته جمهوری اسلامی ایران می‌بایست با توجه به منویات و اندیشه‌های مقام معظم رهبری و بصیرت، هوشیاری و در ادامه به کار بردن ابزارهای به روز و کار آمد جامعه را در برابر تهدیدات و جنگ شناختی واکسینه کند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا