سیاسی

سردار طلایی‌نیک: صندوق مهارت آموزی تا اشتغال سربازان در وزارت دفاع ایجاد می‌شود

سردار طلایی‌نیک: صندوق مهارت آموزی تا اشتغال سربازان در وزارت دفاع ایجاد می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سردار رضا طلایی‌نیک با اشاره به لایحه مهارت آموزی و اشتغال پذیری کارکنان وظیفه توسط ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با همکاری دستگاه های ذیربط پس از رسیدگی در کمیسیون فرهنگی اجتماعی دولت این لایحه امروز به تصویب هیئت وزیران رسید و به زودی برای تصویب نهایی به مجلس شورای اسلامی تقدیم می شود.

سخنگوی وزارت دفاع با بیان اینکه یکی از مفاد مهم این لایحه، حمایت از مهارت آموزی جوانان مشمول قبل از ورود به خدمت سربازی است، افزود: مشمولین در صورت کسب مهارت از طریق مراکز مهارتی کشور، از دوماه کسر خدمت سربازی و سایر مزایای تشویقی برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: همچنین در دوره خدمت سربازی با کمک مراکز آموزش مهارتی کشور همه سربازان تحت آموزش مهارت شغلی متناسب با تحصیلات و استعداد فردی قرار می گیرند و با دریافت گواهی مهارت می توانند از تسهیلات اشتغال و اولویت استخدام در شرایط برابر با سایر متقاضیان استفاده کنند.

سردار رضا طلایی‌نیک در پایان خاطرنشان کرد: صندوق مهارت تا اشتغال سربازان برای ارائه تسهیلات اشتغال پس از دوره خدمت وظیفه با تصویب نهایی این قانون در وزارت دفاع تاسیس خواهد شد و با کمک شبکه بانکی کشور همه سربازان می توانند از تسهیلات مالی این صندوق استفاده کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا