سیاسی

زاهدی: گسترش نظام‌مند جریان ضد خانواده در جهان مفهوم خانواده را به چالش کشیده است

زاهدی: گسترش نظام‌مند جریان ضد خانواده در جهان مفهوم خانواده را به چالش کشیده است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدمهدی زاهدی، رئیس گروه پارلمانی کشورمان در APA در دومین روز از برگزاری نشست شورای اجرایی مجمع مجالس آسیایی و در بخش کمیته زنان، به ارائه دستاوردهای کشورمان در حوزه زنان پرداخت.

محمدمهدی زاهدی، رئیس هیئت اعزامی به ترکیه ضمن اشاره به نقش مهم زنان در ارتقاء جامعه گفت: پیشرفت و تعالی هر جامعه ای با مشارکت تمامی افراد آن میسر می‌شود و در این میان، زنان با پذیرش نقش‌های مختلفی در نهاد خانواده و جامعه نقش کلیدی در توسعه کشورها ایفا می کنند.

وی بر حمایت از کرامت ذاتی زنان و نیل به عدالت جنسیتی به عنوان یکی از اولویت‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران تاکید و خاطر نشان کرد: ما نمایندگان مجالس کشورهای آسیایی مسئولیت مشترک و مهمی در مباحث زنان و خانواده داریم. گسترش نظام مند و هدفمند جریان ضد خانواده در سطح بین المللی و رواج مفاهیم غیرمتعارف از خانواده تعریف استاندارد و طبیعی مفهوم خانواده را به چالش کشیده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهارات خود بر ضرورت مشارکت کشورهای آسیایی در مقابله با این جریان تاکید کرد.

وی وجود ایرادات شکلی و محتوایی را از مشکلات موجود در قطعنامه تشکیل کمیته زنان دانست و از اعضای شورای اجرایی این مجمع خواست تا باتوجه به اهمیت و حساسیت موضوع زنان و خانواده مفاد مطروحه در این قطعنامه را بازنگری نموده و در راستای تقویت آن تلاش کنند.

در ادامه این نشست، پیشنهاد هیئت پارلمانی کشورمان، حمایت سایر اعضای شرکت کننده را به دنبال داشت و مقرر گردید این قطعنامه در نشست تخصصی کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مورد بررسی دقیق تر قرار گرفته و پس از رفع اشکالات آن به تصویب برسد.
پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا