سیاسی

رهبر انقلاب: به‌رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان در جایگاه والای خود قرار دارد

رهبر انقلاب: به‌رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان در جایگاه والای خود قرار دارد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب ساعتی پیش در پایان بازدید از نمایشگاه کتاب در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیما فرمودند: فرهنگ‌سازی کشور نیازمند کتاب است و به‌رغم گسترش فضای مجازی، کتاب همچنان در جایگاه والای خود قرار دارد.

رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: خیلی خرسندم که این توفیق را پیدا کردم که امسال در این نمایشگاه شرکت کنم. این نمایشگاه، یعنی نمایشگاه کتاب که هر سال تشکیل می‌شود یک همایش عظیم مردمی است که جنبه غالب آن جنبه فرهنگ است و این مسئله خرسند کننده است.

ایشان همچنین افزودند: آنچه امسال در این نمایشگاه خرسند کننده بود این بود که اولا جمعیت زیادی دیده می‌شود. هم در آمار هایی که به من دادند تعداد جمعیتی که این چند روز آمدند خیلی خوب بوده است و مقدار کتابی هم که خریداری شده خیلی خوب بوده است.

به گزارش فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح امروز (یکشنبه) با حضور در محل مصلی تهران از سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بازدید کردند. رهبر انقلاب اسلامی در این بازدید ضمن گفتگو با ناشران و فعالان عرصه کتاب و قلم، در جریان تازه‌های نشر قرار گرفتند.

( متن بیانات رهبر انقلاب در جریان بازدید از نمایشگاه کتاب را اینجا بخوانید).

کتاب‌های «قاره سبز» نوشتهٔ مریم نقاشان، «ستاره‌ها چیدنی نیستند» که برگرفته از زندگی یک دختر آمریکایی است به قلم محمدعلی حبیب‌اللهیان، «سواد مطالبه» نوشتهٔ محسن مهدیان‌ و «داعشی‌های کراواتی» نوشتهٔ سیدهاشم میرلوحی کتاب‌هایی بودند که رهبر انقلاب صبح امروز خریداری کردند.

گفتنی است برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و بین‌المللی از سال ۱۳۶۶ در زمان ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای آغاز شده و پس از آن در اکثر سال‌های برگزاری ایشان در نمایشگاه کتاب حضور یافته‌اند‌. بازدید رهبر انقلاب از سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب، پس از سه سال و باتوجه به پایان یافتن محدودیت‌های کرونایی در پنجمین روز برگزاری این نمایشگاه انجام شد.

مقام معظم رهبری، آخرین بار در اردیبهشت سال ۱۳۹۸ پیش از شیوع کرونا از نمایشگاه کتاب دیدن کرده بودند.

سی و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران که از بیستم اردیبهشت در مصلای امام خمینی (ره) تهران آغاز شده تا سی‌ام این ماه ادامه دارد و علاقه‌مندان کتاب می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۰ هر روز از آن دیدن کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا