سیاسی

رستمی: وجود معلم آرامبخش و پرورش‌دهنده جان‌ها است

رستمی: وجود معلم آرامبخش و پرورش‌دهنده جان‌ها است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، و حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، صبح امروز با حضور در کلاس‌های دانشگاه تهران به همراه سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران، با تقدیر از اساتید، مقام معلم را گرامی داشتند.

رستمی همچنین عصر امروز، با حضور در پژوهشگاه رویان در مراسم گرامیداشت مقام معلم و استاد با موضوع «اثر» که در سالن همایش‌های پژوهشگاه رویان برگزار شد، شرکت کرد.

وی در این مراسم اظهار کرد: شاید در این جمع نیاز نباشد که خیلی به ارج و مقام‌ معلم اشاره کرد؛ چراکه هم‌خود شما معلمان خوبی را تجربه کردید و هم‌حتما آموزه‌های معلمان بلندقامت را به دست آورده‌اید که به جایگاه بلند علمی دست پیدا کردید.

وی با بیان اینکه خداوند متعال در اولین آیات الهی که بر قلب پیامبر(ص) نازل کرد، معلمی خود را به عالم نشان داد، گفت: پیامبر(ص) به اصحاب فرمودند که خداوند متعال مرا معلم منصوب کرده‌اند. نهضت علمی که به واسطه علم‌دوستی اسلام در جهان ایجاد شد، ارزش متعالی بزرگی در میان‌ مسلمانان داشت. البته بزرگ معلم عالم نیز شخص پیامبر اکرم (ص) بودند.

حجت‌الاسلام رستمی تصریح کرد: حضرت امیر المؤمنین(ع) می‌فرمایند که من بنده‌ای از بندگان محمد(ص) هستم و هیچ فردی نیز جز پیامبر اکرم (ص) نبود که علم را به حضرت علی (ع) آموخت. پیامبر (ص) به دنبال باز کردن بندهای جهالت و خرافه بسته شده بر دست و پای انسان‌ها بوده است. اسلام، دین مظلومی است و ما مسئولیت داریم تا این دین پاک و آراسته را به جوانان معرفی کنیم. پیامبر (ص) هیچ‌گاه اجازه نداد که خرافات وارد دین شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها تاکید کرد: زمانی که پسر حضرت رسول (ص) از دنیا رفت، خورشیدگرفتگی شد و برخی به سرعت به سراغ خرافه رفته و این‌گونه بیان کردند که خورشید به خاطر ناراحتی پیامبر (ص) گرفته است، اما پیامبر(ص) گوشزد کرد که این‌ مسئله به فوت فرزندشان مربوط نیست.

وی اظهار کرد: اگر جامعه قدر معلم را دانسته و معلم نیز قدر رسالت خود را بداند، جامعه گلستان خواهد شد. امروز در این مقطع که آحاد جامعه تحت تهاجم شدید فضاهای مختلف هستند، وجود معلم بسیار آرامبخش و پرورش‌دهنده جان‌ها است.

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر رستمی تاکید کرد: امروز باید مثال‌هایی در جامعه ما برای آموزش و معرفی الگوها ایجاد شود که پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی، یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند در این مهم‌ تاثیر فراوان داشته باشد. مجموعه رویان امروز یک‌ شجره طیبه است و در کنار تمامی تلاش‌های بزرگان این‌مجموعه، خداوند متعال نیز به ایشان اخلاصی داده که کارها را به خوبی به پیش می‌برند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا