سیاسی

«رئیس ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت و بزرگداشت عید غدیر» منصوب شد

«رئیس ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت و بزرگداشت عید غدیر» منصوب شد

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین سید رضا تقوی طی حکمی از سوی محمدحسین موسی پور نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان «رئیس ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت و بزرگداشت عید غدیر» منصوب شد.

در متن این حکم آمده است:

برادر ارجمند حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای سید رضا تقوی ( دام عزه)

سلام علیکم

غدیر سرچشمه جوشان ولایت که از سینه تفتیده «خم» به جام محبت دوست داران نبی مکرم اسلام و خاندان مطهرش جارى شد ؛ تضمین کننده تداوم رسالت محمد ابن عبدالله (صلى الله علیه و آله) در ولایت على ابن ابیطالب (علیه السلام) و نماد عهد ، بیعت ، کمال دین ، اتمام نعمت و سرآغاز امامت وارثانِ انسان کامل و استقرار ولایت الهى است. عید بزرگ قربان و غدیر، بیانگر نقشه‌ی جامع و برجسته از مضمون حقیقی حکومت اسلامی و پایه ریزی نظام اجتماعی عادلانه و فراگیر و آغاز نظام سیاسی اسلام است.

دهه ولایت و امامت متبرک به آغازی بی بدیل برای قربانی نفس از مضراب بردگی و انجامی بی نظیر در محراب بندگی است.بی‌گمان این مقطع زمانی ، فرصتی مناسب برای معرفی ابعاد تاریخی و اجتماعی و اهمیت مساله غدیر، تبیین موضوع گفتمان ولایت و حاکمیت نظام و ساختار حکومت اسلامی بر اساس نظام امامت و ولایت و بازخوانی ابعاد آن در جامعه‌سازی اسلامی و تبیین جایگاه معرفتی ولایت و فلسفه امامت به عنوان نعمت بزرگ الهی است و معرفی شخصیت امیرالمومنین علی (علیه‌السلام) بهترین و کامل ترین نمونه و الگوی مطلوب حاکمیت و حکمرانی اسلامی و چراغ راه هدایت در عصر افول حکمرانی‌های غیر الهی است.

نظر به اهمیت پاسداشت این مناسبت عظیم و بهره مندی از این فرصت ارزشمند برای تبیین معارف علوی و با عنایت به رویکرد و سیاست‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در گرامیداشت و تبیین ایام‌الله و مناسبت‌های دینی و انقلابی، امید است جنابعالی به عنوان «رئیس ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت و بزرگداشت عید غدیر» در جهت تحقق اهداف تعیین شده موفق و موید باشید.

انتظار می رود با تشریک مساعی، هم‌افزایی و بهره‌مندی از ظرفیت اندیشمندان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی، مبلغین و مروجین معارف الهی و سازمان ها و مراکز علمی، پژوهشی، فرهنگی، تبلیغی واجرایی و سازمان‌های مردم نهاد ؛ شاهد برپایی باشکوه این مناسبت و اقدامات و فعالیت های بایسته و شایسته تبیینی باشیم.

در این مسیر نورانی و بالنده، توفیق شما را از درگاه حضرت احدیت (جل و علا) مسالت دارم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا