سیاسی

رئیس ستاد انتخابات: می‌توانیم مجلسی قوی با حضور اصولگراها، اصلاح‌طلبان، مستقلین و اعتدالگرایان داشته باشیم

رئیس ستاد انتخابات: می‌توانیم مجلسی قوی با حضور اصولگراها، اصلاح‌طلبان، مستقلین و اعتدالگرایان داشته باشیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، سی و یکمین جلسه شورای مرکزی خانه احزاب ایران در سالن شهید رجایی وزارت کشور با حضور سیدمحمدشاهچراغی معاون سیاسی وزارت کشور برگزار شد.

در این جلسه مصطفی کواکبیان رئیس کمیته انتخابات گزارشی از فعالیت این کمیته را ارائه و پس ازبحث وتبادل نظر ازشورای مرکزی درخواست کرد که در ۱۸ دیماه همایش فصلی خانه احزاب را باعنوان" انتخابات واحزاب" برگزار شود که با پیشنهاد روح الامینی و کنعانی مقدم و رئوف قادری با رای شورای مرکزی مقرر گردید که همایش در پنجشنبه ۲۱ دیماه ۱۴۰۲ برگزار شود.

درادامه جلسه با پیشنهاد سهیلا مدارایی، علی صوفی، علیرضا متانی تصویب شد که در این همایش علاوه بر حضور وزیر کشور و معاون سیاسی و مدیرکل سیاسی و دبیران کل احزاب سراسر کشور، دونفر ازاعضای شورای مرکزی هر حزب و رئیس خانه احزاب استان‌ها، نیز دعوت شوند.

در آخرین دستور این جلسه حشمتیان گزارشی از فعالیت یک ماه گذشته خود در خانه احزاب را ارائه داد و با تصویت شورای مرکزی مقررگردید که حشمتیان برای تسریع در امور در رابطه با تعیین سخنرانان و دعوت ازمیهمانان خارجی واعزام بررخی از دبیران کل احزاب به همایش‌ها و کنفرانس‌های داخل و یا خارج از کشور با نظر هیات رئیسه اقدام کند.

درپایان شاهچراعی رئیس ستاد انتخابات کشور در پاسخ به درخواست حشمتیان اعلام کرد که باتوجه به نامه وزیرکشور وهماهنگی انجام شده با آقای زاکانی، شهردارمحترم تهران تا زمان تحویل ساختمانی مناسب تر، کماکان خانه احزاب درمحل فعلی به فعالیت خودادامه دهد ودر رابطه با جلسات شورای مرکزی و همایش‌های فصلی و میهمانان داخلی وخارجی نیزمی‌تواندازسالن‌های وزارت کشوراستفاده کند.

معاون سیاسی وزیر کشور در رابطه با تنگنای مالی خانه احزاب و پرداخت یارانه به احزابی که درموعد مقرر، مجمع خودرابرگزارکرده اند قول مساعدت داد، رئیس ستاد انتخابات کشور ضمن پاسخ به سوالات حاضرین درپایان جلسه نیز درپاسخ به سوال حسین کمالی نایب رئیس دوم و طاهره نقی‌یی عضوشورای مرکزی خانه احزاب اظهارداشت که وزارت کشور با تمام توان دنبال برگزاری انتخاباتی سالم و پرشوربوده و در مورد تایید صلاحیت‌ها نیز پیگیریم که ان شاالله ازهمه جریان‌های سیاسی کاندیدا هادرانتخابات حضورداشته باشند تا مجلسی قوی با حضورهر سه جریان کشور (اصولگراها و اصلاح طلبان و مستقلین و اعتدالگرایان) داشته باشیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا