سیاسی

رئیسی: ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی در دولت سیزدهم احداث شده است

رئیسی: ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی در دولت سیزدهم احداث شده است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله رئیسی رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح کلان‌بیمارستان «غدیر» گفت: از وزیر بهداشت می‌خواهم گزارشی درباره اقدامات در حوزه سلامت در دولت سیزدهم را در یک نشست برای مردم بیان کنند. گزارش وزیر بهداشت درباره اقداماتی که در حوزه سلامت انجام شده است، گزارش قابل توجهی بود.

وی افزود: براساس گزارش وزیر بهداشت، ۱۰ درصد تخت‌های بیمارستانی کل کشور (۱۵۰ هزار تخت) در این دوره بهره‌برداری شده است. رهبری معظم انقلاب در ۱۴ خرداد فرمودند امروز ۲ رکن در جامعه ما اساسی است؛ نخست ایمان و دوم امید. امید فقط به بیان نیست مردم باید ببیند در عمل و اجرا چه اتفاقی افتاده است.

رئیسی در ادامه عنوان کرد: دانشمندان پزشکی باید علوم نو و ایده‌های جدید را حمایت و بررسی کنند. کمک گرفتن از طب سنتی باید زیر نظر پزشکان انجام شود.

رئیس جمهور در ادامه گفت:هر قدر در بخش بهداشت بهتر کار کنیم، سروکار مردم به مراکز درمانی کمتر خواهد شد. بهداشت معنوی و جسمی با یکدیگر در ارتباط هستند. امروز روز عید غدیر است؛ در فرهنگ علوی به بهداشت جسم و جان توجه شده است و دستورات بسیاری در این زمینه وجود دارد.

وی افزود: مساله سلامت یکی از اولویت‌های مهم دولت سیزدهم است؛ چه در حوزه بهداشت و چه درمان. تلاش می‌کنیم با امکاناتی که در اختیار داریم، مراکز درمانی و بهداشتی یکی پس از دیگری راه‌اندازی شود تا مردم در این رابطه احساس آرامش کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: از خیر بزرگواری که از همان ابتدا کار را در سال ۱۳۹۰ آغاز کرد و همچنین قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا که با اندیشه و انگیزه، کار را به ثمر رساند، تشکر می‌کنم.

در حال تکمیل…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا