سیاسی

رئیسی: مردم در دیدارها از ناکارآمدی برخی مدیران اظهار ناخرسندی می‌کنند/ برخورد با فساد بدون تعارف و اغماض

رئیسی: مردم در دیدارها از ناکارآمدی برخی مدیران اظهار ناخرسندی می‌کنند/ برخورد با فساد بدون تعارف و اغماض

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، آلله سید ابراهیم رئیسی در جلسه عصر امروز یکشنبه هیأت دولت با اشاره به استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجلس از زحمات و تلاش‌های سیدرضا فاطمی‌امین و همکارانش در این وزارتخانه قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور ارائه تذکر، طرح سؤال و استیضاح را از اختیارات مجلس دانست و با بیان اینکه به هیچ‌وجه عمل نمایندگان به وظایف نمایندگی را جلوه اختلاف میان قوا تلقی نمی‌کنیم، در عین حال متذکر شد: امروز بیش از همیشه همراهی و همکاری و همدلی قوا برای حل مسائل کشور و گره‌گشایی از امور مردم ضروری است.

رئیسی با یادآوری سالروز «صدور فرمان هشت ماده‌‌ای مقام معظم رهبری به سران قوا برای مبارزه با مفاسد اقتصادی» در سال ۱۳۸۰، نظارت را از ابزارهای مؤثر مدیریتی در پیشگیری و مقابله با فساد، ناکارآمدی و ناهنجاری دانست.

در جلسه امروز هیئت دولت حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان رئیس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رئیس‌جمهور در امر مبارزه با فساد گزارشی از اقدامات صورت گرفته در بخش‌های مختلف دولت برای پیشگیری و مقابله با فساد ارائه کرد و رئیس‌جمهور با اشاره به این گزارش، فسادستیزی را از رویکردهای جدی دولت مردمی دانست و تأکید کرد: در برخورد با فساد بدون تعارف و اغماض باید عمل کرد.

رئیسی گفت: مردم در دیدارها و مکاتبات خود با بنده بعضا نسبت به ناکارآمدی برخی از مدیران اظهار ناخرسندی و گلایه می‌کنند که انتظار می‌رود همه مسئولان به ویژه در استان‌ها بر عملکرد زیرمجموعه‌شان کنترل و نظارت دقیق و مؤثر داشته باشند تا ببینند امور مردم چگونه پیگیری می‌شود و با هرگونه ناکارآمدی بدون فوت زمان برخورد کنند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار روز گذشته جمعی از کارگران و اعضای تشکل‌های کارگری، بخش‌های مربوطه را مکلف به تشکیل کارگروهی برای پیگیری این موضوع کرد.

رئیسی همچنین با اشاره به ظرفیت تالاب شادگان برای ایجاد اشتغال و تبدیل شدن به قطب اقتصادی و گردشگری در خوزستان به مسئولان ذی‌ربط مأموریت داد طرح توسعه شادگان را با جدیت و فوریت پیگیری کند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر پیگیری و اجرای مصوبات سفرهای استانی دولت، از اقدامات انجام شده در اجرای مصوبات دور اول سفر به خوزستان به‌ویژه در حوزه نفت، آب و برق قدردانی کرد و آن را افتخارآمیز دانست.

رئیسی در ادامه از معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بخش‌های مرتبط خواست که در راستای تحقق فرامین و تأکیدات مقام معظم رهبری تدوین نقشه راه توسعه بخش دانش‌بنیان را با جدیت پیگیری کرده و هر چه سریع‌تر نهایی کنند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا