سیاسی

رئیسی: مجموعه هلال احمر مرزبندی سیاسی، جغرافیایی، قومی و مذهبی ندارد

رئیسی: مجموعه هلال احمر مرزبندی سیاسی، جغرافیایی، قومی و مذهبی ندارد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت الله سید ابراهیم رئیسی امروز دوشنبه (18 اردیبهشت) به مناسبت روز جهانی هلال احمر در جمع اعضای این سازمان
ضمن تبریک روز جهانی هلال احمر به کارکنان این نهاد گفت: آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» صبح امروز (دوشنبه ۱۸ اردیبهشت)، در مراسم روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر، گفت: خرسندم از اینکه امروز روز هلال احمر در جمع امدادگران و داوطلبان و مدیران هلال احمر هستم و به همه شما این روز را تبریک و از زحمات شما تقدیر می کنم.

وی افزود: در فلسفه آفرینش انسان در قرآن کریم عللی مطرح است و یکی از آیات نورانی اشاره دارد که ما شما را برای امتحان شدن در این دنیا خلق کردیم که کدامین شما بهترین اعمال را انجام می‌دهید؛ این یعنی همگی در دنیا مبتلا به ابتلائاتی می شویم.

رئیس جمهور خطاب به نیروهای امدادی هلال احمر گفت: شما عزیزانی که در همه عرصه‌ها برای کشور افتخارآفرینی کردید، بدانید که شهدا هم در هجوم دشمن متجاوز به خاک‌ کشور، از کشور و نظام و امنیت و وطن دفاع کردند و در این آزمون سربلند شدند و به افتخار شهادت و جانبازی و ایثارگری نائل شدند. خدمت‌گزاری هلال احمر هم مانند کاری است که شهدای عزیز ما کردند و این مثال را زدم تا یاد شهدا هم زنده شود.

آیت‌الله رئیسی ادامه داد: همه ما در حال آزمون هستیم و در این حادثه کسانی که اولین حضور را برای امدادرسانی در ابتلائات و آفات دارند، عزیزان هلال احمر هستند که از اولین ساعت حادثه حضور پیدا می‌کنند و این یعنی بخشیدن امید و آرامش به مردم.

وی با بیان اینکه در پرتو خداخواهی باید دگرخواهی در وجود انسان جلوه‌گر شود، ادامه داد: دلیل اینکه خدمات هلال احمر و شما ۱۰۱ هزار نفری که در سراسر کشور هستید دل‌ها را تسخیر کرده، این است که می تواند دل‌ها را آرمش دهید و امید در دل مردم ایجاد کنید و این ارزشمند است.

رئیس جمهور گفت: مجموعه هلال احمر مرزبندی سیاسی و جغرافیایی و قومی و مذهبی ندارد و این‌ مجموعه به گستردگی آنچه که مردم می‌نامیم، در خدمت همه مردم است.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: اراده شما ستودنی است؛ خانومی که با کودک در آغوش خود در این‌ جلسه شرکت کرده، گویا می‌خواهد به فرزندش آموزش دهد که‌ کمک‌کردن به مردم سن و سال نمی شناسد. کمک به دیگران در متن آموزه‌های دینی و ملی ما قرار دارد. تاریخچه صلیب سرخ مفصل است ولی این دگرخواهی در پرتو خداخواهی در متن آموزه‌های دینی و سیره نبوی و علوی و فاطمی و حسنی و حسینی و همه امامان است که در فرهنگ ایران زمین هم وجود دارد.

وی از حضور امدادگران هلال احمر در میدان مبارزه با کرونا و خلق صحنه‌های زیبا و ماندگار از امدادرسانی به بندگان خدا به عنوان یکی از جلوه‌های ارزشمند همیاری و نوع‌دوستی یاد کرد و گفت: باید برای کارآمدسازی هرچه‌بیشتر این‌ مجوعه با استفاده از تجربیات گذشتگان و فناوری‌های نوین تلاش شود و هوشمندسازی و توسعه ناوگان هوایی و زمینی این مجموعه عظیم امدادی باید جز برنامه‌های اصلی باشد.

این خبر در حال تکمیل است…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا