سیاسی

رئیسی لایحه برنامه هفتم را تقدیم مجلس کرد

رئیسی لایحه برنامه هفتم را تقدیم مجلس کرد

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدابراهیم رئیسی رییس جمهوری در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس لایحه برنامه هفتم توسعه را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.

از امروز براساس آیین‌نامه زمان بندی برای رسیدگی به این لایحه اعلام می‌شود و با سرعت و دقت در مجلس شورای اسلامی به این امر مهم رسیدگی خواهد شد.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی پس از دریافت لایحه برنامه پنج ساله هفتم توسعه از رئیس جمهور گفت:کار مهم و اساسی یعنی تقدیم برنامه پنج ساله هفتم به مجلس شورای اسلامی انجام شد این برنامه بدون شک با همکاری مجلس و دولت و با توجه به اولویت‌ها و سیاست‌های کلان پیش برده خواهد شد و با مساله‌ محوری و اولویت‌بندی کارها در مجلس شورای اسلامی نهایی خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از امروز زمان‌بندی برای بررسی برنامه هفتم اعلام می‌شود و با سرعت و دقت در مجلس به این امر مهم رسیدگی خواهد شد. امیدواریم این برنامه به گونه‌ای رقم بخورد که بتوانیم بر مشکلات کشور فائق بیاییم.

با توجه به اعلام وصول لایحه برنامه هفتم توسعه، این لایحه به کمیسیون های تخصصی و تلفیق ارجاع می‌شود تا بعد از طی شدن مهلت قانونی، گزارش کمیسیون تلفیق درباره کلیات در یکی از جلسات علنی مجلس مورد بررسی قرار گیرد.

موعد اجرای لایحه برنامه ششم تا پایان شهریورماه سال جاری تمدید شده است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا