سیاسی

رئیسی در دیدار با پوتین: روابط ما در همه حوزه‌ها رو به پیشرفت و توسعه است

رئیسی در دیدار با پوتین: روابط ما در همه حوزه‌ها رو به پیشرفت و توسعه است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی‌ رئیس‌جمهور عصر امروز در دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه، دیدار و گفت‌وگو کرد.

پوتین در ابتدای این دیدار، بیان کرد: بر فراز حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران پرواز کردم و تمایل داشتم همان جا فرود بیایم و با جناب عالی ملاقات داشته باشم اما به من خبر دادند که خود شما تمایل دارید به مسکو سفر کنید.

وی افزود: روابط دو کشور به خوبی توسعه پیدا می‌کند و موجب امتنان خواهد بود چنانچه خدمت مقام معظم رهبری بهترین آرزوها را ابلاغ کنید. ایشان از روابط ما حمایت می‌کنند و ما پویایی توسعه روابط خود را داریم.

رئیس‌جمهور روسیه با بیان اینکه حجم مبادله کالا و تجارت بین دو کشور در سال گذشته رشد خوب ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد، تاکید کرد: حجم مبادلات کالایی بین دو کشور به میزان ۵ میلیارد دلار رسیده است.

وی ادامه داد: به من اطلاع دادند که در تاریخ ۴ تا ۷ اکتبر یک نمایشگاه در ایران برگزار شده بود و شرکت‌کنندگان آن نمایشگاه که از شرکت‌های روسی بودند برای حضور در آن نمایشگاه استقبال کردند و مشتاق بودند. افرادی که از روسیه در این نمایشگاه شرکت کردند گفتند که خوشحال بودند از اینکه با شرکای خود گفت‌وگو کنند.

پوتین، با بیان اینکه به طور فعالانه در همه عرصه‌ها کار خود را پیش می‌بریم، گفت: چند پروژه بزرگ زیرساختی در حوزه‌های حمل و نقل مثل راه آهن، انرژی و همچنین؛ در حوزه تحصیلی روابط خوبی داریم و دانشجویان ایرانی در روسیه تحصیل می‌کنند.

وی افزود: جناب آقای رئیس جمهور از میزبانی شما در مسکو بسیار خوشحال هستم و ورود شما را خوش آمد می‌گویم و امروز اهمیت دارد تا درخصوص مسائل منطقه‌ای تبادل نظر کنیم.

در ادامه، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، بیان کرد: من هم خوشحالم از اینکه در مسکو هستم و در جلسه‌ای با آقای پوتین رئیس جمهور محترم روسیه دیدار دارم و حتماً مسائل مورد علاقه دو کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در راستای سیاست همسایگی و همکاری با کشور دوست ما روسیه، همکاری‌های بسیار خوبی در این چند سال اخیر با یکدیگر داشتیم و در همه حوزه‌ها روابط ما رو به پیشرفت و توسعه است.

رئیس‌جمهور، اظهار کرد: مذاکرات ما حتماً می‌تواند در جهت توسعه همکاری با ظرفیت‌های دو کشور توسعه پیدا کند.

در حال تکمیل…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا