سیاسی

دومین رویداد ملی مشق امید ویژه اعضای تشکل‌های دانشگاهی برگزار می‌شود

دومین رویداد ملی مشق امید  ویژه اعضای تشکل‌های دانشگاهی برگزار می‌شود

سید حمید مهدیون مدیر کل اداره تشکل های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره دومین رویداد ملی مشق امید، گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار خردادماه ۱۳۹۷ با دانشگاهیان فرمودند هدف پژوهش دو چیز است. یکی رسیدن به اوج قلم علم و مرجعیت علمی و حضور در جمع سرآمدان علم و فناوری و دوم حل مسائل کنونی و آینده کشور. همچنین حضرت آقا در دیدار نخبگان در سال ۱۳۹۸ فرمودند که برخی از مسائل کشور در زمینه‌های اقتصادی ناشی از کمبودهای تحقیق علمی است، جوان‌های ما باید وارد میدان شوند، همه این مسائل با حرکت نخبگانی جوانی ما می‌تواند راه‌حل بسیار خوبی پیدا کند.

مهدیون بیان کرد: اداره کل تشکل‌های اسلامی به‌منظور لبیک به فرامین مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در خصوص دانشگاه حل مسئله و جریان‌سازی فرهنگ حل مسئله در جامعه دانشگاهی، اقدام به برنامه‌ریزی و تدوین دستورالعمل رویداد ملی مشق امید ۲ (ارائه دیدگاه‌های تشکلی در حل مسائل) نمود.

وی در ادامه با اشاره به اولین رویداد ملی مشق امید در سال ۱۴۰۱ گفت: این رویداد در سال گذشته با مشارکت 502 تیم از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. مرحله کشوری این رویداد از مورخ 30 مردادماه 1401 لغایت 2 شهریور 1401 در هتل فرهیختگان دانشگاه آزاد اسلامی واقع در واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد و با توجه‌ به استقبال فراوان نخبگان تشکیلاتی از این رویداد ملی_فکری، موضوع دومین رویداد ملی مشق امید در سه جلسه شورای سیاست‌گذاری اداره کل تشکل‌های اسلامی مطرح گردید که در نهایت و براساس نظرات کارشناسی و با حمایت‌های قابل‌ تحسین معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی، آیین‌نامه دومین رویداد ملی مشق امید در مورخ 2 بهمن‌ماه 1401 ابلاغ شد.

در دومین رویداد ملی مشق امید که با حضور و استقبال فراوان مواجه گردیده است تاکنون بیش از ۴۵۰۰ کاربرگ حل مسئله در سایت رویداد اداره کل تشکل‌های اسلامی به ثبت رسیده است که این آمار مشارکت به معنی واقعی آماری بسیار امیدوارکننده در جهت جریان‌سازی حل مسئله توسط دانشگاه آزاد اسلامی است؛ و لذا ستاد کشوری رویداد با محوریت اداره کل تشکل‌های اسلامی و ستادهای استانی با مسئولیت معاونین فرهنگی و دانشجویی مراکز استان‌ها و با نقش‌آفرینی نمایندگان ریاست دانشگاه در هیأت‌های نظارت بر تشکل‌های دانشگاهیان و با مساعدت و همراهی فراوان اعضای هیأت‌علمی و عزیزان تشکیلاتی استان‌ها تشکیل شده است.

مهدیون یکی از ویژگی‌های دومین رویداد ملی حل مسئله را برگزاری کارگاه‌های علمی و مهارتی ویژه حل مسئله خواند که به‌ صورت کشوری_ملی در 4 جلسه 2 ساعته برای دانشجویان و نیز اساتید و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید و این کارگاه نیز در همه استان‌ها به‌صورت ضمن خدمت تا پایان اردیبهشت‌ماه سالجاری برگزار می‌گردد. یکی دیگر از ویژگی‌های این رویداد ملی، تعریف پسارویداد جهت شرکت تیم‌های منتخب در دوره‌های سطح عالی حل مسئله با حضور اساتید برجسته کشوری در زمینه حل مسئله است. ابتکارهای زیبا و قابل‌ذکر توسط ستاد برگزاری استان‌ها شکل‌گیری شده که از جمله به جلسات مشترک بین تیم‌های حل مسئله با دستگاه‌های متولی و مرتبط با موضوع مسئله می‌توان اشاره کرد.

سید حمید مهدیون در خاتمه به برخی از اقدامات انجام شده جهت «دومین رویداد ملی مشق امید (عرضه و نقد دیدگاه‌های تشکلی در حل مسائل) از جمله بارگذاری فیلم‌های رویداد ملی مشق امید1 در کانال رسمی اداره کل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد، یادآوری و بارگذاری پوسترهای متعدد دومین رویداد ملی مشق امید، بارگذاری بخشنامه‌ها و شیوه‌نامه‌ها و انتشار لینک ثبت‌نام و لینک سؤالات متداول در کانال اداره کل تشکل‌های اسلامی، پاسخ‌دهی به سؤالات شخصی شرکت‌کننده‌ها در دومین رویداد ملی مشق امید، انتشار آمار تفکیکی کاربرگ‌های رسیده و ثبت شده در سایت اداره کل به‌صورت نمودار در کانال اداره کل و کانال ستادهای استانی مشق امید 2، یادآوری استان‌ها و واحدهای برتر مشق امید 1 در کانال رسمی اداره کل تشکل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اشاره کرد.
پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا