سیاسی

دریادار ایرانی: دشمن تلاش می‌کند مثلث ایران، چین و روسیه را درگیر کند/ فرمانده نیروی دریایی روسیه: باید روابط دوجانبه را ارتقاء دهیم

دریادار ایرانی: دشمن تلاش می‌کند مثلث ایران، چین و روسیه را درگیر کند/ فرمانده نیروی دریایی روسیه: باید روابط دوجانبه را ارتقاء دهیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، دریاسالار نیکولای یومنوف فرمانده نیروی دریایی روسیه با دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ستاد این نیرو دیدار کرد.

دریادار ایرانی در این دیدار، ضمن خیرمقدم، از همکاری‌های نیروی دریایی روسیه در اجرای مسابقات ارتش های جهان و اجرای رزمایش مشترک ایران چین و روسیه قدردانی کرد.

وی ادامه داد: حضور ناوگان نیروی دریایی روسیه در ۳ رزمایش مشترک ایران چین و روسیه بسیار ارزشمند بود، به‌ویژه حضور در رزمایش اخیر حاوی پیام مهمی برای دشمن مشترک‌مان بود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا مثلث ایران چین و روسیه را درگیر کند که ما نتوانیم همکاری های لازم را داشته باشیم، تصریح کرد: به رغم این تلاش‌ها با لطف خدا، همکاری‌ها و اقدامات خوبی داشته و داریم و لازم است این ارتباط و همکاری ها بیش از پیش تقویت شود.

دریادار ایرانی در ادامه با تأکید بر لزوم تشکیل کمیته مشترک بر تعامل بیشتر در بخش های مختلف به‌ویژه در حوزه آموزشی، فنی و… تاکید کرد.

در ادامه این دیدار، دریاسالار نیکولای یومنوف نیز با ابراز خرسندی از دیدار با فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدوارم این سفر موجب پیشرفت بیش از پیش روابط نیروی دریایی دو کشور شود.

وی افزود: تصمیم برگزاری برخی از مسابقات ارتش های جهان در کشور ایران تصمیم درست و به‌جا بود و لازم است در این زمینه تلاش‌های‌ِمان را بیشتر کنیم.

فرمانده نیروی دریایی روسیه با تاکید بر اهمیت ارتباط نیروی دریایی دو کشور و همکاری‌های خوب این دو نیرو، تاکید کرد: ما نباید در این نقطه متوقف شویم بلکه باید روز به روز روابط‌ِمان ارتقا دهیم.

دریاسالار یومنوف با استقبال از پیشنهادات ارائه شده از سوی دریادار ایرانی گفت: ما آمادگی داریم هر چه زودتر در این موارد به توافق دوجانبه دست یافته و آن ها را عملیاتی کنیم. ما مطمئن هستیم در مسیر درست حرکت می کنیم.

فرمانده نیروی دریایی روسیه، از امیر دریادار ایرانی دعوت کرد تا در رژه سالروز تاسیس نیروی دریایی ارتش روسیه در سن پترزبورگ حضور یافته و از یگان های نیروی دریایی این کشور بازدید کند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا