سیاسی

درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه فنی حرفه‌ای از وزیر علوم/ یک بازرس ویژه برای رفع مشکلات دانشگاه معرفی شود

درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه فنی حرفه‌ای از وزیر علوم/  یک بازرس ویژه برای رفع مشکلات دانشگاه معرفی شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی دانشگاه فنی حرفه ای در نامه ای به محمدعلی زلفی گل وزیر علوم خواست یک بازرس ویژه در امورات دانشگاه فنی و حرفه ای را معرفی و مشخص کند تا با واسطه گری مسائل و معضلات ساختاری و مدیریتی دانشگاه را حل کند.

بخش‌های از این نامه به شرح زیر است:

همان طور که در بیان مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره گردید، فرهنگ مانند هوایی است که تنفس می کنیم، اگر این فضا مسموم شد، قطعا جامعه مسموم خواهد شد.بسیجیان دانشگاه فنی و حرفه ای در دولت های گذشته تا به امروز چندین بار سعی نمودند صدای مظلومیت فرهنگ در دانشگاه فنی و حرفه ای را به گوش مسئولین آموزش عالی کشور برسانند. متاسفانه اقدامات انجام شده عملا نتیجه ای در بر نداشته است و تا به امروز همچنان این مظلومیت ادامه دارد. دانشجوی دانشگاه فنی و حرفه ای نه تنها در حوزه فرهنگ مظلوم است ، بلکه در تمام حوزه های دیگر از جمله رفاهی ، آموزشی و… نسبت به دانشجویان دانشگاه های دیگر چندین گام عقب تر مانده است ، توصیه می گردد که در سفرهای استانی تان قبح رسوم تبعیض ساز در نظام آموزش عالی کشور را بشکنید و خود و مدیران وزارت خانه را ترغیب کنید در دانشگاه های ضعیف تر حضور پیدا کنند، به آموزشکده ها و دانشکده های این دانشگاه سر بزنند و مسائل دانشگاه را از زبان دانشجویان دانشگاه استماع کنند زیرا برگزاری بازدید ها ، مراسمات و مناسبت های مختلف در دانشگاه های تراز اول کشور چیزی جز تشریفات و گل و بلبل نشان دادن اوضاع نیست.

اردوی راهیان نور سال 1401 ، نمونه بارزی از ضعف و مظلومیت فرهنگ در دانشگاه فنی و حرفه ای بود. در حالی که بعضی از دانشکده های فنی و حرفه ای برادران و خواهران، از آشوب و اغتشاش بی نصیب نمانده بودند ، انتظار می رفت با برگزاری هر چه باشکوه تر این اردوی معنوی-معرفتی-زیارتی ، بخشی از تهاجم دشمن به صحن دانشگاه ها را خنثی کرد، لکن متاسفانه با سنگ اندازی ها، ضعف حمایت های مالی و زیر ساختی، این مهم با چالش های فراوانی همراه شد.

بسیج دانشجویی دانشگاه های فنی و حرفه ای در راهیان نور سال گذشته طی تلاش های شبانه روزی، در یک اقدام جهادی و بی سابقه قریب به 6000 نفر از دانشجویان این دانشگاه را به اردوی راهیان نور اعزام کردند. متاسفانه ضعف حمایت های مالی باعث گردید بعضی از مسئولین بسیج دانشجویی با ارائه تعهدات و
تضامین شخصی بتوانند زیر ساخت های لازم برای این برنامه فرهنگی را فراهم کنند که از حضرتعالی انتظار می رود ، تدبیری بفرمائید که این رویه اصلاح گردد.

جناب آقای دکتر زلفی گل ، ما اگر بخواهیم در دانشگاه فنی و حرفه ای برنامه ای فرهنگی برگزار کنیم ، 70 درصد وقت و سرمایه انسانی خود را باید صرف تامین زیرساخت های مالی و اعتبارات برنامه کنیم که اگر هیچ مانعی نباشد ، اتفاقی نیفتد ، سنگ اندازی صورت نگیرد و برخورد های سلیقه ای آن برنامه را مختل نکند ، آن وقت تازه 30 درصد باقی مانده از وقت و انرژی خود را صرف اجرای برنامه نمائیم!! استدعا می گردد در راستای حرکت دانشگاه فنی و حرفه ای در سیر تعالی و ریل تبدیل به دانشگاه اسلامی و تحقق سند اسلامی شدن دانشگاه یک بار برای همیشه در دوران تصدی وزارت متبوع توسط حضرتعالی این مسئله را مرتفع فرمائید. باشد که گام مهمی در راستای تربیت نیروی متعهد و متخصص برداشته شود.

جناب وزیر محترم علوم ،تحقیقات و فناوری، کسانی که اکنون با شما صحبت می کنند دلسوز ترین و محرم ترین افرادی هستند که خود را صاحب خانه انقلاب اسلامی می‌ دانند ، احساس خطر کرده اند و نمی‌توانند دست روی دست بگذارند و وضعیت ضعف مدیریت و انفعال دانشگاه در حوزه های مختلف از جمله فرهنگ را نظاره گر باشند.

11- جناب آقای دکتر زلفی گل ، نمی‌شود با برچسب زدن به نیروهای ارزشی دانشگاه را مدیریت کرد. آیا رواست که مدیریت عالی دانشگاه در پاسخ به مطالبات دلسوزانه نیروهای بسیجی در سفرهای استانی به آن ها برچسب جریان های انحرافی بزند؟ آیا این کار سرکوب روحیه مطالبه گری انقلابی نیست ؟ آیا اطلاق بی مروتانه‌ واژه "بسیج داعشجویی" به ارزنده ترین یادگار امام رحمة الله علیه یعنی نیروهای بسیج دانشگاه فنی و حرفه ای که سه ماه شبانه روز در میدان دانشگاه تحت انواع دشنام و کتک بودند و دو شهید دانشجوی بسیجی در این راه تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند رواست؟ آیا با این دیدگاه و با این ادبیات می شود دانشگاه را مدیریت کرد؟ با کدام منطق ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای نیروهای نورچشمی امام امت را با شقی ترین وحوش عصر حاضر یعنی دواعش سلفی-تکفیری مقایسه می کنند و باز هم دم از انقلابیگری می زنند؟!! آیا این ادبیات در شان رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کل کشور است؟

آقای دکتر زلفی گل، در پایان اعلام میداریم و بر موضع خود صریحا پا می‌ فشاریم که تحقق رشد تولید نه با شعار رقم می خورد، نه با بنرهای زیبای مزین به شعار عالمانه سال در پشت جلسات و نه در جلسات نمایشی، این شعار عالمانه و مدبرانه فقط با نگاه تحولی و مدیریت جهادی در تمام ارکان کشور و به طور ویژه دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان فرزند مظلوم نظام آموزش عالی ایران رقم‌ می خورد.

پیشنهاد می شود حضرتعالی یک بازرس ویژه در امورات دانشگاه فنی و حرفه ای را معرفی و مشخص نمایید تا با واسطه گری ایشان مسائل و معضلات ساختاری و مدیریتی دانشگاه را حل نمایند. بسیج دانشجویی در این راه راهکارهای علمی ارائه خواهد داد و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا