هنری

خاطره‌ای که برای رضا رویگری زنده شد/ عکس

خاطره‌ای که برای رضا رویگری زنده شد/ عکس

ایسنا نوشت: رضا رویگری به تماشای نمایش «معرکه در معرکه» نشست.

رضا رویگری، بازیگری که سال‌های دورتر روی صحنه تئاتر هم فعالیت چشمگیری داشت، شب گذشته ، یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه به تماشای نمایشی نشست که ۳۰ سال پیش خود در آن بازی کرده بود.

نمایش «معرکه در معرکه» نوشته داود میرباقری به کارگردانی سیاوش تهمورث، این روزها در تالار استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است. این نمایش اولین بار ۳۰ سال پیش روی صحنه رفت. اجرایی که خاطره آن همچنان در ذهن تماشاگران آن دوره زنده است. در آن مقطع رویا تیموریان، سیروس گرجستانی، ماهایا پطروسیان، سیاوش تهمورث و رضا رویگری بازیگران نمایش بودند.

رویگری که در آن اجرا نقش شاگرد را بازی می‌کرد، حالا سال‌هاست که از صحنه تئاتر دور مانده و حتی کمتر توان و فرصت تماشای آثار نمایشی را دارد. با این حال شب گذشته به تماشاخانه ایرانشهر رفت و به تماشای نمایشی نشست که ۳۰ سال پیش در آن بازی درخشانی را ارایه کرده بود. در اجرای جدید، مجید رحمتی نقش شاگرد را بازی می‌کند.

گفته می‌شود که میرباقری به درخواست تهمورث، نمایشنامه «معرکه در معرکه» را نوشته است. نمایشی درباره مرام و مسلک پهلوان‌ها و لوطیان. تهمورث که حالا دوباره این نمایش را روی صحنه برده، همچنان در ستایشگر آن مرام و مسلک است که امروز دیگر چندان اثری از آن نیست.

خاطره‌ای که برای رضا رویگری زنده شد/ عکس

۵۷۲۴۵

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا