هنری

حوزه فرهنگ مقاومت باید همگام با پیروزی های جبهه مقاومت پیش رود/ جایزه جهانی فلسطین حاصل تلاش جهادی نیروهای مردمی جبهه فرهنگی انقلاب

حوزه فرهنگ مقاومت باید همگام با پیروزی های جبهه مقاومت پیش رود/ جایزه جهانی فلسطین حاصل تلاش جهادی نیروهای مردمی جبهه فرهنگی انقلاب

پوستر فراخوان دومین دوره از جایزه ادبی فلسطین شامگاه دوشنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و چهره‌های تاثیرگذار حوزه مقاومت در سالن کوشک کتاب سی‌وچهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ شامگاه دوشنبه بیست و پنجم اردیبهشت ماه با حضور در جشن مقاومت و رونمایی از فراخوان دور دوم جایزه جهانی فلسطین که با حضور فعالان حوزه مقاومت در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد، با اشاره به بازدید روز گذشته رهبر معظم انقلاب از غرفه جایزه جهانی فلسطین در نمایشگاه و ابراز رضایت ایشان از اقدامات صورت گرفته در خصوص نخستین دوره جایزه جهانی فلسطین گفت: دستیابی به اهداف ترسیمی اولین دوره جایزه جهانی فلسطین در ابتدا شاید دشوار به نظر می‌رسید اما با اخلاص و اعتقاد جهادی فعالان و متولیان این امر، اهداف این جایزه جهانی به بهترین نحو و با حضور و مشارکت بخش های مختلف به ثمر نشسته است.

اسماعیلی با یادآوری تحولات منطقه در چند وقت اخیر گفت: امروزه اتفاقات صحنه سیاسی، نظامی و دفاعی صورت مساله را به طور کامل به نفع جبهه مقاومت تغییر داده است؛ به گونه ای که در روزهای اخیر رژیم صهیونیستی برای چندمین بار ناچار به قبول شکست و درخواست آتش بس شد که این امر، موفقیتی بزرگ برای جبهه مقاومت به حساب می آید.

وی با بیان این که امام(ره) راه مقاومت برای آزادی فلسطین را گشودند، گفت: در سال ۱۹۷۸ میلادی در ماجرای کمپ دیوید، ضربه سنگینی به جریان مقاومت فلسطین وارد شد اما تقدیر الهی بر این بود که در کمتر از چند ماه انقلاب اسلامی در ایران به پیروزی رسید و در همان روزهای نخست مساله فلسطین و مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی به عنوان یکی از اهداف اصلی نهضت اعلام و روز جهانی قدس در همان سال برگزار شد.

وزیر فرهنگ ادامه داد: طی چهار دهه گذشته برخی به طعنه، آزادیخواهان را به خاطر پیمودن مسیر مقاومت و آزادی قدس شماتت می کردند، از این رو طرفداران مقاومت روزهای سخت و غریبانه ای را حتی در میان برخی جریان های نزدیک به گروه های اسلامی تجربه کردند. عده ای نیز که ادعای مبارزه داشتند، در طول این مسیر اسلحه را بر زمین گذاشتند، شاخه زیتون به دست گرفتند و به سوی پذیرش رژیم جعلی صهیونیستی گام برداشتند و مقاومت را فراموش کردند. اما با همه این ها به پشتوانه نهضت امام(ره) و با رهبری خلف صالح ایشان مسیر مقاومت با قدرت ادامه یافت و تا امروز شاهد شکوفایی و به نتیجه رسیدن طعم شیرین مقاومت باشیم.

اسماعیلی یادآور شد: رژیم صهیونیستی در سال های اخیر در حوزه داخلی، دچار چالش های عدیده ای است. از سوی دیگر شاهد مقاومت قهرمانانه مردم غزه و کرانه باختری و پاسخ های کوبنده آن ها به حملات این رژیم هستیم، به گونه ای که زندگی را برای رژیم صهیونیستی در خانه غصبی خود ناامن کرده است.

اسماعیلی همچنین با اشاره به شکوفایی ادبیات مقاومت فلسطین در دهه های پس از انقلاب اسلامی، گفت: امیدوارم در سال های آینده شاهد تحرکات و تحولات تازه ای در این عرصه باشیم.

وزیر فرهنگ با اشاره به این که رونمایی از فراخوان دومین دوره جایزه جهانی فلسطین در شب شهادت امام صادق(ع)، مزین به نام امام مبارک ایشان است، ابراز امیدواری کرد اهداف بزرگ دومین جایزه جهانی فلسطین با موفقیت به پیش برود.

محمدمهدی اسماعیلی با اشاره به لزوم پیشبرد فعالیت های فرهنگی در حوزه مقاومت گفت: حوزه فرهنگ باید همگام با پیروزی‌های جبهه مقاومت پیش رود و جایزه ادبی فلسطین هم با چنین نگاهی تدوین شده است. این جایزه در واقع نمونه شاخصی از اینگونه فعالیت ها به شمار می‌رود که با همت گروه های مردمی جبهه فرهنگی انقلاب برپا شده است.

گفتنی است، جشن مقاومت و رونمایی از فراخوان دور دوم جایزه جهانی فلسطین شامگاه دوشنبه با حضور شخصیت‌های داخلی و خارجی حوزه مقاومت در سالن کوشک نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برپا شد.

۵۷۵۷

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا