سیاسی

حضور سه میلیون نفر در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر تهران

حضور سه میلیون نفر در جشن ۱۰ کیلومتری غدیر تهران

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، احمد وحیدی روز سه‌شنبه در همایش «امیرالمومنین علیه‌السلام؛ معیار زندگی، الگوی حکمرانی» با تبریک عید غدیر و روز مباهله گفت: دین اسلام در روز غدیر کامل شد اما آنچنان که شایسته بود، حقایق آن در اذهان مردم جاری و ساری نشد به طوری که تا ۶۰ سال بعد از شهادت حضرت امیرالمومنین(ع) بر منابر وی را دشنام می‌دادند.

وزیر کشور با اشاره به نقش مهم رسانه در همه زمان‌ها اضافه کرد: رسانه آنچنان در آن زمان تاثیرگذار بود که فضا را علیه امیرالمومنین (ع) تغییر داده و پرده‌های دروغ را برافراشته بود.

وی با بیان اینکه نظام سیاسی اسلام، در واقعه غدیر خود را نشان می‌دهد، تأکید کرد: از پس قرن‌ها، انقلاب اسلامی ایران در امتداد غدیر، بروز کرد؛ امروز جریان غدیر به برکت انقلاب اسلامی و ولایت فقیه زنده است.

وحیدی حماسه غدیر امسال را از عنایت الهی دانست و گفت: خداوند هر روز یکی از الطاف بزرگ خود را به ما نشان می‌دهد؛ سال‌های گذشته، حماسه بزرگ اربعین رخ داد و این رویه تا امروز ادامه دارد.

وی ادامه داد: حماسه غدیر از سال گذشته آغاز شد و بر اساس برآوردها امسال حدود ۳ میلیون نفر در این جشن در تهران حضور داشتند.
وزیر کشور با بیان اینکه اگر اهمیت غدیر از عاشورا بیشتر نباشد، کمتر هم نیست، اظهار کرد: گفتن از غدیر و نکات وجودی و فضایل امیرالمومنین حضرت علی (ع) اهمیت دارد زیرا امکان ندارد جوان ما با معارف اهل بیت علیهم‌السلام آشنا باشد و منحرف شود.

وی با تأکید بر اینکه برپاکنندگان آیین‌های مذهبی اغلب از قشر جوان هستند، افزود: می‌گویند دهه هشتادی‌ها از انقلاب جدا شدند، درصورتی که همین دهه هشتادی‌ها مراسم اربعین را برگزار می‌کنند و بنابراین جلسات فرهنگی در نظام جمهوری اسلامی ایران برای چگونگی راهنمایی جوانان، بسیار مهم است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا