سیاسی

حاجی‌دلیگانی: اظهارات اخیر آقای ظریف منطبق با واقعیت نیست و سودی برای منافع ملی ندارد

حاجی‌دلیگانی: اظهارات اخیر آقای ظریف منطبق با واقعیت نیست و سودی برای منافع ملی ندارد

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با اشاره به اظهارات اخیر محمدجواد ظریف درباره نقش منفی عربستان در برجام و تکرار این اظهارات در زمان باز شدن سفارت ایران در ریاض، گفت: من تعجب می‌کنم که آقای ظریف خود را یک سیاست‌مدار می‌داند و در شرایط حساس موضع‌گیری‌هایی را دارد که به نفع منافع ملی نیست.

وی افزود: در شرایطی که به برکت رشادت‌های بزرگانی همچون شهید سلیمانی محور مقاومت در منطقه به توفیقات بزرگی دست یافته و بسیاری از کشورهای منطقه به دنبال برقراری ارتباط با ایران هستند، آقای ظریف مطالبی را مطرح می‌کند که به ضرر منافع ملی و سیاست‌ خارجی کشور است.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به اظهارات ظریف درباره نقض مصوبه مجلس درباره لغو تحریم‌ها، اظهار کرد: بنده هیچ شواهد و مستنداتی را مبنی بر نقض قانون راهبردی لغو تحریم‌ها از سوی دولت سیزدهم مشاهده نکرده‌ام.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این، لازم به ذکر است که آقای ظریف و دولت قبلی در جریان مذاکرات هسته‌ای، 6 بار خطوط قرمز نظام را نقض کردند و ما شاهد تعجیل آقای ظریف برای توافق با وجود زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام در این حوزه بودیم.

عضو کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود این عجله در توافق در دولت قبل و زیر پا گذاشتن خطوط قرمز نظام، امروز می‌بینیم که آقای ظریف به اظهارنظر درباره عملکرد دولت جدید در مذاکرات می‌پردازد و مسائلی را مطرح می‌کند که منطبق با واقعیت نیست.

محمدجواد ظریف شب گذشته در گفت‌وگویی در فضای مجازی مدعی شد که قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران از سوی دولت سیزدهم نقض شده، اما اشاره‌ای به این موضوع که کدام بخش از مصوبه نقض شده، نکرد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا