سیاسی

ثبت پویشی در سامانه «فارس‌من» برای افزایش تعطیلات عید غدیر/ سردبیر پویش: دولت و مجلس موضوع افزایش تعطیلات غدیر را بررسی کنند

ثبت پویشی در سامانه «فارس‌من» برای افزایش تعطیلات عید غدیر/ سردبیر پویش: دولت و مجلس موضوع افزایش تعطیلات غدیر را بررسی کنند

گروه سیاسی خبرگزاری فارس: پویشی با عنوان «درخواست افزایش تعطیلی عید غدیر خم» در سامانه تعاملی فارس من ثبت شده است و بیش از 2 هزار نفر از این پویش حمایت کردند.

در متنی که از این پویش منتشر شده نوشته شده: « عید غدیر بزرگترین و برترین عید شیعیان است و نقش بسزایی در شناخت مولا امیرالمومنین علی ابن ابیطالب علیهماالسلام به جهانیان دارد. همانطور که می‌دانید در واقعه غدیر که در محل غدیر خم برگزار شد بیش از ۱۲۰ هزار نفر با حضرت علی علیه‌السلام بیعت کردند.از همین رو برای این واقعه تاثیرگذار در عالم بشریت درخواست داریم که تعداد روزهای عید غدیر همچون عید فطر دو یا سه رور تعطیل شود تا مردم ایران و جهان بهتر و بیشتر با این واقعه آشنا شوند و بتوانند بیشتر حضرت علی علیه‌السلام را بشناسند و به جهانیان معرفی کنند. متاسفانه عید غدیر که هویت شیعیان عالم است، تنها یک روز تعطیل است و این با عقاید اسلام همخوانی ندارد و جفای در حق این عید بزرگ است.»
سردبیر این پویش در گفت وگو با خبرنگار سیاسی فارس هم گفت: ایران تنها پرچم دار شیعه در عالم است توقع می‌رود بزرگداشت این عید متفاوت‌تر از بقیه اعیاد همچون قربان و فطر و … جلو داده شود.

وی ادامه داد: برای پاسداشت و تکریم این عید بزرگ سفارشات زیادی از امامان معصوم بیان شده است تا جایی که به امام صادق علیه السلام عرض شد که آیا مومنان را به جز دو عید فطر و قربان و روز جمعه عید دیگری است؟ فرمود: آری، آنان را عیدی است که بزرگ تر از این عیدهاست که روز برگزیده شدن امیر مومنان علیه السلام است که پیامبر خدا صلی الله علیه و آله پیشوایی امیر مومنان علیه السلام را در غدیر خم بر گردن مردان و زنان نهاد. عرض کردم: آن روز چه روزی است؟ فرمود: روزها در پی هم می آیند و پس آنگاه فرمود: روز هیجدهم ذی الحجه و سپس فرمود: کردار نیک در آن روز با کردار نیک هشتاد ماه برابر است و شایسته است که در آن روز خدای گرامی و بزرگ را بسیار یاد کنند و بر پیامبر صلی الله علیه و آله فراوان درود فرستند.
سردبیر پویش در ادامه تاکید کرد: از دولت، مجلس و سایر نهادهای ذی ربط درخواست داریم افزایش تعطیلات عید غدیر را در دستور کار خود قرار دهند که موجب توجه و اهتمام بیشتر مردم به اساس و ریشه اسلام که همان ولایت حضرات معصومین علیهم السلام است می‌شود.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا