سیاسی

تشکل‌های دانشجویی سیستان‌وبلوچستان: خون شهدای حادثه تروریستی زاهدان مایه وحدت مردم می‌شود

تشکل‌های دانشجویی سیستان‌وبلوچستان: خون شهدای حادثه تروریستی زاهدان مایه وحدت مردم می‌شود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، جامعه اسلامی دانشگاه سیستان و بلوچستان، جامعه اسلامی دانشگاه زابل و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان در واکنش به حادثه تروریستی زاهدان با صدور بیانیه ای تاکید کردند: بی شک خون به ناحق ریخته شهدای مظلوم امنیت، بر خلاف اراده‌ دشمنان، مایه وحدت ملت و بیداری چشمان خواب آلود و غفلت زده خواهد شد.

تشکل های دانشجویی سیستان و بلوچستان در ابتدای بیانیه ضمن محکومیت این حادثه تروریستی، تسلّی و همدردی خود را به خانواده‌های این شهیدان عزیز ابراز کرده و صبر و سکینه‌ الهی را برای آنان و علوّ درجات برای شهیدان این حادثه تروریستی از پرودگار متعال مسألت کردند.

در ادامه بیانیه این تشکل ها آمده است: بی‌شک خون به ناحق ریخته شهدای مظلوم امنیت، برخلاف اراده دشمنان، مایه وحدت ملت و بیداری چشمان خواب آلود و غفلت زده خواهد شد؛ ان شاءالله و اما بعد جنبش دانشجویی بر خود لازم می داند بدینوسیله نکاتی را به برخی مسئولین و تریبون داران از ائمه جمعه سیستان تا زاهدان و ایرانشهر متذکر شود.

در بخش دیگری از بیانیه آمده است: امروز شاهد آن هستیم با وجود گذشت ۱۰ ماه از حادثه ۸ مهر ماه و تلاش‌های قابل تقدیر دلسوزان برای تبیین ابعاد ماجرا، هنوز ابهامات جدی از ما وقعه در اذهان شیعه و سنی استان باقی مانده است و چنان آتش زیر خاکستر در وقایعی بحرانی مثل حمله اخیر شعله ور می‌شود و آتش تفرقه را روشن می‌کند.

در بخش پایانی بیانیه تاکید شده است: در پایان جنبش دانشجویی ضمن اعلام اعتراض جدی نسبت به عدم پیگیری جدی و کافی مطالبات به حق نماینده ولی فقیه استان، حضرت ایت الله محامی و همچنین عدم پیگیری جدی دستورات صریح رهبر انقلاب این هشدار را به مسئولین ذی ربط و ذی صلاح می‌دهد که با چشمی باز نظاره گر سکوت و انفعال معنادار شما در حل و بهبود شرایط استان و آرامش بخشیدن به ذهن آزرده جامعه شیعه و سنی استان هست و در صورت تعلل بیش از این بنا بر بند میم وصیت نامه امام خمینی ره عمل خواهد کرد.

صبح شنبه( 17 تیر ماه 1402) یک تیم تروریستی ۴ نفره که قصد ورود به کلانتری ۱۶ زاهدان را داشت، با مقاومت جانانه کارکنان خدوم انتظامی مواجه و پس از هلاکت تمام تروریست ها اقدام کور تروریستی آن ها ناکام ماند.

شمس‌آبادی دادستان مرکز استان سیستان و بلوچستان نیز در این زمینه اطلاع داد که متاسفانه دو تن از نیروهای انتظامی در این درگیری به شهادت رسیدند و هم‌اکنون اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی قرار دارد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا