سیاسی

بیانیه شورای ائتلاف به مناسبت پایان جنگ غزه/ برای دشمن صهیونیستی آشکار شده روحیه مقاومت مرگبارتر از سلاح مقاومت است

بیانیه شورای ائتلاف به مناسبت پایان جنگ غزه/ برای دشمن صهیونیستی آشکار شده روحیه مقاومت مرگبارتر از سلاح مقاومت است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت پیروزی مقاومت در نبرد پنج روزه با رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

در سپیده‌دم سه‌شنبه گذشته ارتش جنایتکار صهیونیستی با استفاده از پهپاد سه فرمانده میدانی جنبش جهاد اسلامی را به همراه زنان و کودکان‌شان در غزه به شهادت رساند تا شاید بتواند اقدامات این جنبش را در مناطق کرانه باختری، جنین و قدس شرقی متوقف نماید.

دولت متزلزل نتانیاهو با هدف فرار از بحران‌های داخلی، جلوگیری از تجزیه کابینه ائتلافی، احیای قدرت بازدارندگی رژیم و در نهایت اختلاف‌افکنی و ایجاد فتنه میان گروه‌های فلسطینی، ترور فرماندهان سرایاالقدس را تدارک دید، اما تحولات روزهای گذشته نشان داد سردمداران رژیم غاصب صهیونیستی دچار اشتباهات محاسباتی دیگری شده‌اند.

تشکیل فوری اتاق عملیات مشترک، مدیریت یکپارچه صحنه درگیری، حفظ قدرت آتش و خونسردی و دوراندیشی نیروهای مقاومت نشان داد ترور چند فرمانده میدانی نمی‌تواند دشمن را برای رسیدن به اهدافش کمک کند. از این رو در آغازین روزهای درگیری، نفس‌های رژیم به شماره افتاد و آن‌ها را دست به دامان میانجی‌گران بین‌المللی کرد تا شاید راهی برای رهایی از این بن‌بست پیدا کنند.

امروز برای دشمن صهیونیستی آشکار شده روحیه مقاومت برای آنان مرگبارتر از سلاح مقاومت است و این روحیه باعث شده علی‌رغم شهادت شش تن از فرماندهان و تحمل بیش از 250 بمباران سنگین، جنبش جهاد اسلامی به سرعت زیرساخت‌های فرماندهی و موشکی خود را ترمیم و دشمن را با شلیک بیش از 1000 راکت و موشک به مناطق اشغالی از جمله تل‌آویو غافلگیر و معادلات جدید امنیتی را رقم بزند.

پاسخ قدرتمند و متحد نیروهای فلسطینی که با شلیک پی‌درپی موشک‌ها همراه بود، نشان داد ترور فرماندهان تغییری در وضع گروه‌های مقاومت ایجاد نکرد و به تعبیر سیدحسن نصرالله در سخنرانی روز جمعه، اسرائیل هم در ایجاد شکاف و فتنه بین گروه‌های فلسطینی و هم در احیاء بازدارندگی شکست تلخی را متحمل شده است.

صحنه نبرد افتخارآمیز نیروهای فلسطینی نشان داد ابتکار عمل در اختیار آن‌ها است. اتاق فرمان و اتاق آتش مشترک نیروهای مقاومت، نقشه‌های نتانیاهو را وارونه ساخت و ارتش رژیم را فاقد گزینه‌های معتبر بازدارندگی نشان داد.

رژیم مدعی نیل تا فرات امروز در برابر یکی از اضلاع مقاومت به دریوزگی و التماس افتاد و این در حالی است که جبهه سراسری مقاومت که امتداد منطقه‌ای پیدا کرده دارای برگه‌های راهبردی هولناکی است که نابودی کیان رژیم نامشروع صهیونیستی را هدف خود قرار داده است.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با تبریک پیروزی مقاومت در نبرد پنج روزه، حمایت قاطع خود را از نیروهای مقاومت در غزه و سرزمین‌های اشغالی اعلام نموده و تأکید می‌کند به برکت خون فرماندهان سرایا القدس، مقاومت شتاب و گستره بیشتری در غزه، کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۴۸ و ۶۷ خواهد یافت و ادامه این روند به تشدید سرعت فروپاشی رژیم و بازگشت سرزمین فلسطین به صاحبان اصلی خود منتهی خواهد شد.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا