سیاسی

بیانیه شبکه شریان: با روشنگری و به دور از جناح‌زدگی در انتخابات اسفند نقش‌آفرینی می‌کنیم

بیانیه شبکه شریان: با روشنگری و به دور از جناح‌زدگی در انتخابات اسفند نقش‌آفرینی می‌کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی در استقبال از بیانات مقام معظم رهبری خطاب به مردم و مسئولان در مراسم صبح امروز، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: با توجه به تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به اهمیت انتخابات اسفندماه ۱۴۰۲ برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، و تمرکز دشمن در تخریب و کم‌رونق شدن آن، سعی داریم با روشنگری به دور از سیاست زدگی و جناح زدگی و پدرخواندگی، در این موضوع مهم نقش آفرینی نماییم.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
«وَ مَن یَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسولَهُ وَ الَّذینَ آمَنوا فَإِنَّ حِزبَ اللَّهِ هُمُ الغالِبونَ»
«و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد باایمان را بپذیرند، پیروزند؛ زیرا حزب خدا پیروز است.»
[مائده-۵۶]

۳۴ سال از فقدان معمار انقلاب اسلامی می‌گذرد که به معنای واقعی کلمه، نه شرقی بود و نه غربی و با اتکال به قدرت لایزال الهی که در نشان پرچم نیز منقش است، چنان تحول شگرفی در عالم پدید آورد که جهانیان را انگشت به دهان نمود.
این فقدان اما موجب نشد تا در تداوم این حرکت عظیم الهی، خللی وارد شود چراکه پرچم با صلابت آن به دست خلف صالح روح الله سپرده شد که طی بیش از ۳ دهه از زعامت، خمینی‌وار این کشتی را در امواج پرتلاطم روزگار راهبری نمود و نام ایران اسلامی را به عنوان قطب و ابرقدرتی اسلامی، عالمگیر کرد.
بیانات ولی امر مسلمین جهان در سی و چهارمین سالگرد ارتحال خمینی کبیر، حائز کلیدواژه های ناب بود که تأسی به آنها راهگشای مسائل کشور خواهد بود.
تاکید امام خامنه ای بر تحول آفرینی امام(ره) در ۳ سطح «کشور»، «امت» و «جهان» حاکی از عمق تفکر و دوراندیشی پیر جماران داشت که ابتدا کشور را از شر استبداد داخلی رهانید، سپس با برجسته سازی اشتراکات، وحدت اسلامی را احیا نمود و در نهایت با ترویج حکمرانی معنوی، جهانی را متاثر کرد.
اما به راستی چه عواملی موجب شد تا امام راحل در این تحول آفرینی۳ وجهی توفیق یابد؟ رهبر فرزانه انقلاب در پاسخ به ۲ اصل اساسی اشاره نمودند: «ایمان» و «امید».
ایمان امام به ۴ مقوله «هدف»، «راه»، «مردم» و «خدا»، شاه کلید فتح الفتوحی بود که کماکان پس از گذشت بیش از ۶ دهه از آغاز نهضت و علیرغم انواع و اقسام تهدیدها و دشمنی ها، مقتدارانه به مسیر خود ادامه می دهد.
امید امام به آینده روشن انقلاب نیز بر هیچکس پوشیده نیست. از همان روزی که سالها پیش از پیروزی انقلاب فرمود «سربازان من در گهواره‌ها آرمیده‌اند» تا روزی که پس از پیروزی نهضت بیان داشت «امید من به شما دبستانی‌هاست»، امید به آینده در جای جای کلام خمینی کبیر(ره) موج می زد.
امام(ره) به مردم هم امیدوار بود که می‌فرمود «میزان رأی ملت است» و قاطعانه از جمهوریت نظام و حق تصمیم گیری مردم برای سرنوشت کشور دفاع می‌نمود. نکته ای که امام خامنه ای هم بدان تاکید داشتند و امروز فرمودند: "بعضی‌ها با برداشت غلط خودشان گفتند امام کلمه جمهوری را از روی رودربایسی اضافه کردند؛ امام اصلا اهل رودربایسی نبود".
در روزگار کنونی هم امید به آینده اگر بیش از زمان حیات امام راحل نباشد، به قطع و یقین کمتر نیست. به تعبیر خامنه ای عزیز(مدظله) رویش های انقلاب در مجاهدان فداکار، مدافعان حرم، فعالان سختکوش جهاد تبیین، گروه‌های کمک مؤمنانه، جهادگران اردوهای جهادی و… به وضوح قابل ملاحظه‌اند و ان‌شاءالله آینده‌ای روشن را برای ایران اسلامی رقم خواهند زد.
شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی در پایان این بیانیه و براساس کلام امام امت، نکاتی را به صراحت خطاب به ملت بزرگوار ایران و مسئولان اعلام می‌دارد:

۱. "ایمان و امید" کلیدواژه‌های راهنمای طریق در این راه پرپیچ و خم است و مسئولان قوای ۳گانه و سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و انقلابی موظفند تمامی عزم خود را برای حفظ و ارتقای این دوگانه‌ی نجاتبخش به کار گیرند.

۲. ضمن اعلام برائت از عده‌ای در داخل که همسو با عناصر مزدور خارجی سعی دارند تا به هر نحو از انحا، روند امیدآفرینی در کشور را متوقف نموده و با القائات منفی و دسیسه‌های کور، ناامیدی را ترویج دهند، یقین داریم که با بیداری ملی، ایمان به هدف، راه، مردم و خدا و امید به آینده‌ای روشن که از پس پیشرفت‌های فعلی قابل مشاهده است، این مسیر با تمام فراز و نشیب‌ها، سرانجام طی خواهد شد و روسیاهی آن بر چهره زنگار گرفته ضدانقلاب خواهد ماند.

۳. با لبیک مجدد به فرامین امامین انقلاب، از بدو فعالیت کوتاه‌مدت خود، همواره بر آن بوده‌ایم با جاری ساختن خونی تازه در شریان‌های انقلاب اسلامی، امیدآفرینی در نسل جوان به ویژه دهه هشتادی‌ها را به منصه ظهور رسانده و در گام دوم انقلاب، نیرویی جوان، پویا و تازه نفس را برای کادرسازی آینده این نظام مقدس در حوزه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… مهیا نماییم.
اینک، با توجه به تاکید مجدد رهبر معظم انقلاب اسلامی نسبت به اهمیت انتخابات اسفندماه ۱۴۰۲ برای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، و تمرکز دشمن در تخریب و کم‌رونق شدن آن، سعی داریم با روشنگری به دور از سیاست زدگی و جناح زدگی و پدرخواندگی، در این موضوع مهم نقش آفرینی نماییم و به همین منظور از هم اکنون، از تمامی هموطنانی که دل در گرو ایرانی سرآمد و انقلابی کارآمد دارند، دعوت می‌کنیم برای ورود به صحنه‌ی انتخابات برنامه ریزی نمایند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا