سیاسی

بسیج اساتید: سازمان ملل نسبت به هتک حرمت قرآن سکوت نکند

بسیج اساتید: سازمان ملل نسبت به هتک حرمت قرآن سکوت نکند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، سازمان بسیج اساتید در محکومیت قرآن‌سوزی و حمایت دولت سوئد بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحیمِ

«هُوَ الذّی أرسَلَ رَسُولَهُ بالهُدَی وَ دِینِ الحَقّ لِیُظهِرَهُ عَلَی الدّینِ کُلّه وَلَو کَرِهَ المُشرِکُون» اوست که پیامبرش را با هدایت و دین حق فرستاد تا آن را بر همه ادیان پیروز گرداند، هرچند مشرکان خوش نداشته باشند.(سوره توبه آیه 33)

اگرچه متأسفانه اهانت به مقدسات و قرآن‌سوزی در سایه حاکمیت جاهلیت مدرن و اراده شیطانی صهیونیزم بین‌الملل پدیده جدیدی نیست اما حمایت رسمی و علنی دولت‌ها سبب تشدید این روند گردیده و ابعاد تازه‌ای به آن می‌بخشد که الزاما تبعات منفی و پیامدهای ناگواری بر شکاف‌های مذهبی و اختلاف میان ملت‌ها خواهد داشت. برخی از عوارض و جوانب سلبی این اقدام سخیف و دولت سوئد از این اقدام را محکوم و اعلام می‌دارد:

1- این اقدام دولت و پلیس سوئد ناقض قوانین بین‌المللی، مغایر با موازین حقوق بشری و خلاف روابط دیپلماتیک میان کشورهای جهان و روح منشور سازمان ملل که در سایه سکوت مجامع بین‌المللی به‌ویژه شورای امنیت و سازمان‌های فرهنگی و حقوق بشری صورت می‌گیرد به استمرار اینگونه رفتارهای شنیع و هتاکانه منجر می‌گردد.

2- تروریسم معنوی و حمله دولتی به ارزش‌های آسمانی و مقدسات مذهبی میلیون‌ها مسلمان در سراسر جهان بدون شک زمینه ترور فیزیکی و افزایش خشونت علیه مسلمانان و شکاف‌های مذهبی و اختلاف میان ملت‌ها را فراهم می‌سازد که نمونه‌های تلخ و زننده آن را در حمله به مساجد مسلمان و کشتار دسته‌جمعی نمازگزاران شاهد بودیم.

3- اقدامات تروریست‌پرور و تئوریزه‌سازی اسلام‌ستیزی سیستماتیک که به بهانه «آزادی بیان» و برخورد دوگانه با این مقوله زمینه سوءاستفاده مخالفان آزادی و مستبدین از آن را فراهم ساخته و موجب می‌گردد تا در این زمینه محدودیت‌هایی ایجاد گردد.

از این رو، سازمان بسیج اساتید کشور ضمن محکوم کردن این عمل شیطانی و تروریست‌ساز دولت سوئد و حزب شش نفره «راسموس پالودان» اولا به دولت سوئد نسبت به اینگونه اعمال افراطی و شرارت‌آمیز هشدار می‌دهیم دست از اشتباهات خویش برداشته و بیش از کارنامه حقوق بشر غربی را سیاه‌تر ننماید. ثانیاً به دولت‌های اروپایی توصیه می‌کنیم با تقبیح عمل قبیح دولت سوئد اقدامات لازم در جلوگیری از این روند مبذول دارند. ثالثا از سازمان ملل بویژه شخص دبیرکل می‌خواهیم تا سکوت تأییدآمیز خود را شکسته و با جلوگیری از شرارت‌های فرهنگی در راستای همگرایی و افزایش انسجام ملت و احترام متقابل دولت‌ها اقدام نماید.

سازمان بسیج اساتید کشور

تیرماه 1402

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا