سیاسی

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس به پایان رسید

بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مجلس به پایان رسید

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه شنبه 12 اردیبهشت) روند بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه را به پایان رساندند.

محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز مجلس و بعد از اتمام بررسی مواد طرح مالیات بر عایدی سرمایه (مالیات بر سوداگری و سفته‌بازی) اظهار کرد: امروز بررسی طرح مربوط به مالیات بر فعالیت‌های سوداگری تمام شد جا دارد از نمایندگان به ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی تشکر کنم که این کار مهم و دقیق صورت گرفت و ان‌شاءالله تاثیرات خود را می‌گذارد.

وی ادامه داد: همچنین از کمیته مالیات کمیسیون اقتصادی تشکر ویژه دارم به خصوص آقای صفایی که اکنون به دلیل کسالت در بیمارستان هستند.

نمایندگان مجلس، در جریان بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه( مالیات بر سوداگری و سفته بازی) بند (چ) ماده ۱۳ این طرح را تصویب کردند؛ ماده ۱۳ درباره مواردی است که مشمول مالیات بر عایدی سرمایه نمی شود.

طبق این مصوبه، کلیه اراضی با کاربری کشاورزی و اراضی فاقد کاربری خارج از محدوده شهر با دوره تملک بالای سه سال اعم از باغ‌ها و زمین‌های زراعی به جز باغ ویلاها.

به گزارش فارس، موضوع سوت‌زنی و گزارشگران فساد، در سال‌های اخیر مورد توجه بسیاری از کنشگران اجتماعی و سیاسی جامعه بوده است و مجلس یازدهم، با آغاز بررسی طرح حمایت مالی از افشاگران فساد، گام مهمی در راستای حمایت از این مقوله برداشت.

با تصویب کلیات این طرح در جلسه 21 اسفندماه سال گذشته، مجلس شورای اسلامی وارد بررسی و تصویب جزئیات آن شد. روند بررسی مواد 17گانه طرح حمایت مالی از افشاگران فساد در جلسه روز 20 فروردین به پایان رسید و محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه 3 ماده از این طرح برای بررسی بیشتر و رفع ابهام به کمیسیون قضایی و حقوقی ارجاع شده، از این کمیسیون خواست تا هرچه سریع‌تر نسبت به اصلاح و ارائه این مواد به صحن علنی، اقدام کند.

در نهایت پس از بررسی مجدد ماده 5 این طرح که به سازوکار حمایت از گزارشگران فساد می‌پرداخت، بررسی دو ماده ارجاع شده به کمیسیون نیز که در مورد میزان حمایت مالی از گزارشگران می‌باشد، در جلسات اخیر مجلس، بررسی شد.

با تصویب ماده اصلاحی 13 در جلسه امروز مجلس، روند بررسی این طرح پرسروصدا در مجلس به پایان رسید و باید منتظر اعلام نظر شورای نگهبان درباره مواد طرح مذکور ماند.

در حال تکمیل است…

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا