سیاسی

با مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس همه زنان ساکن در ایران مشمول لایحه ارتقای امنیت بانوان می‌شوند

با مصوبه کمیسیون اجتماعی مجلس همه زنان ساکن در ایران مشمول لایحه ارتقای امنیت بانوان می‌شوند

حسن لطفی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به نشست امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه لایحه ارتقای امنیت بانوان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و یک ماده و 4 تبصره آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی افزود: بر اساس این مصوبه همه زنان ساکن در جغرافیای ایران مشمول حمایت‌های حقوقی لایحه حمایت حقوقی از بانوان می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار کرد: علاوه بر این بر اساس این مصوبه همه بانوانی که تابعیت ایرانی دارند و خارج از کشور زندگی می‌کنند مشمول حمایت حقوقی این لایحه می‌شوند.

لطفی خاطرنشان کرد: در ادامه جلسه امروز، گزارش نظارتی کمیسیون در باره چالش‌های سازمان تامین اجتماعی قرائت شد و بنا شد تا این گزارش برای قرائت در صحنه به هیات رئیسه ارسال شود.

وی افزود: بر اساس این گزارش یکی از چالش‌های تامین اجتماعی این است که دولت هیچ مبلغی برای هزینه‌های درمان بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی به این سازمان پرداخت نمی‌کند و این در حالی است که دولت تحت عنوان بیمه سلامت هزینه درمان همه مشمولان این بیمه را که بعضا از اقشار ثروتمند نیز هستند پرداخت می‌کند.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: بر این اساس 45 میلیون ایرانی که بیمه‌شده تامین اجتماعی هستند، یک ریال هزینه درمان از دولت دریافت نمی‌کنند.

لطفی خاطرنشان کرد: همچنین در این گزارش آمده بود که طبق اطلاعات ارائه‌شده توسط مدیران سازمان تامین اجتماعی، دولت 500 هزار میلیارد تومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است که آن را تاکنون پرداخت نکرده است.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا