سیاسی

اولین اقدام وزارت کشور برای برگزاری انتخابات با قانون جدید

اولین اقدام وزارت کشور برای برگزاری انتخابات با قانون جدید

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی صبح امروز با حذف برگزاری انتخابات تناسبی در تهران موافقت کردند. که بر این اساس به گفته سخنگوی شورای نگهبان انتخابات آینده مجلس با قانون جدید برگزار خواهد شد.

در همین راستا محمدرضا غلامرضا معاون سیاسی وزیر کشور و رئیس ستاد انتخابات کشور از برگزاری موفق اولین مانور آزمایشی سامانه پیش ثبت نام انتخابات در سطح کشور خبر داد و گفت که برای تدوین آیین نامه اجرایی قانون جدید انتخابات آمادگی کامل داریم.

وی افزود: با هماهنگی شورای نگهبان و با توجه به اینکه قانون جدید از زمان ابلاغ، لازم الاجرا می شود، اولین و فوری ترین اقدام ما نوشتن آیین نامه اجرایی قانون جدید انتخابات است که بدین منظور کمیته‌ای برای نگارش آن تشکیل می‌شود.

یکی از تفاوت های قانون جدید انتخابات مجلس این است که از دواطلبان نمایندگی در قوه مقننه پیش ثبت نام صورت می گیرد. به این نحو که وزارت کشور از 70 تا حداکثر 100 روز قبل از شروع ثبت نام الکترونیکی دستور شروع فرایند انتخابات را می دهد و داوطلبان ظرف مدت 7 روز باید مدارک خود را تحویل دهند تا دستگاه های ذی ربط استعلامات مربوطه را انجام دهند.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا