سیاسی

انصاری: مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) در امتداد برنامه‌های بزرگ ملی است

انصاری: مراسم بزرگداشت امام خمینی (ره) در امتداد برنامه‌های بزرگ ملی است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، محمدعلی انصاری دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در سومین نشست این ستاد طی سخنانی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده گفت: در ایام دهه کرامت و اعزام حجاج به بیت الله الحرام هستیم و قطعاً مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) در امتداد برنامه‌های بزرگ ملی است که انجام می‌شود.

وی افزود: هر بزرگداشتی دو طیف دارد. یک طیف آن کارگزاران مراسم هستند که امروز برای همین امر ما دور هم جمع شده‌ایم و طیف دوم، زائران، مراجعه کنندگان و مردم می‌باشند.

انصاری در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: خداوند به حضرت ابراهیم دستور داد که بیت من را برای زائران و سجده کنندگان آماده کند و پاکیزگی و طهارت به عنوان یک معنای ظاهری و هم به عنوان یک معنای معنوی مورد توجه قرار گیرد. لذا لازم است محیط زیست حجاج و زائران بیت الله الحرام با تکلیف الهی طاهر باشد و کاری کرد که جان‌ها، دل‌ها و اندیشه‌ها در آنجا پاک شود.

وی ادامه داد: حضرت ابراهیم نیز از خداوند درخواست‌هایی داشت که این خانه را امن کند و از ثمرات آن برای مردم ارمغان داشته باشد و دل‌ها را متوجه بیت الله الحرام کند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به مراسم سالگرد حضرت امام (ره) تأکید کرد: این به معنای آن است که مردمی که وارد و خارج به مراسم می‌شوند، هیچ گونه آثاری از آلودگی، ناپاکی و یا احیاناً بروز مشکلی را نباید متحمل شوند و احیاناً در مراسم حضرت امام (ره) نباید بی نظمی و ریخت و پاشی صورت بگیرد و یا خدای ناکرده مسائل بهداشتی رعایت نشود. لذا همه متولیان در این جلسه برای مراسم حضرت امام (ره)، باید به این مسائل توجه کافی داشته باشند.

انصاری افزود: برای حضور همه زائران و مردم، مراسم سالگرد حضرت امام (ره) باید امن باشد ولی این امنیت برای دشمنان و مخالفان وجود ندارد، زیرا دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی کشور نه فقط در حرم حضرت امام (ره)، که حتی صدها کیلومتر آن طرف تر هم اجازه دشمنی به دشمنان نخواهند داد.

وی تأکید کرد: البته نمی‌توانیم همه امکانات را برای مردم فراهم کنیم اما در حد مقدورات، امکانات لازم اولیه جهت رفت و آمد، سفر، آب، آذوقه و… به همت دستگاه‌های ذیربط فراهم شده است، لذا به دنبال برقراری امنیت و اجرای مناسب مراسم از مرحله مبدا تا نقطه نهایی هستیم.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا