سیاسی

امیر یوسفی: در آینده نزدیک شاهد تجهیز نهاجا به پیشرفته‌ترین تجهیزات آفندی خواهیم بود

امیر یوسفی: در آینده نزدیک شاهد تجهیز نهاجا به پیشرفته‌ترین تجهیزات آفندی خواهیم بود

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، امیر خلبان رضا یوسفی فرمانده پایگاه دوم شکاری نیروی هوایی ارتش در دیدار جانشین نیروی پدافند هوایی گفت: در آینده نزدیک شاهد تجهیز نیروی هوایی ارتش به پیشرفته‌ترین تجهیزات آفندی خواهیم بود.

به گفته وی، «حفظ منافع ملی، افزایش امنیت و ارتقای قدرت بازدارندگی همواره مورد توجه است و لحظه‌ای هم توقف ندارد.»

امیر خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش نیز شامگاه پنجشنبه ۱۱ خردادماه در برنامه صف اول شبکه خبر گفته بود که ما باید نیروی هوایی ارتش را به‌روزرسانی کنیم‌.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که در ماه‌های گذشته اخباری درباره خرید جنگنده سوخو ۳۵ و تجهیز نیروی هوایی ارتش به این جنگنده منتشر می‌شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش دراین خصوص نیز بیان کرد که هواپیمایی که الان مطرح شده، هواپیمای نسل ۴+ است و ما آماده تصمیم مقامات عالی‌رتبه کشورمان هستیم. این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و ولی از جزئیات آن و‌ اینکه چه زمان وارد اسکادران ما می‌شود، اطلاعی ندارم.

امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع نیز درخصوص ورود جنگنده سوخو ۳۵ به ایران گفته بود: مباحث مطرح‌شده درباره جنگنده سوخو بیشتر گمانه‌زنی است؛ البته بر اساس قراردادهایی که جمهوری اسلامی ایران از قبل در حوزه‌های مختلف با کشورهای مختلف داشته‌ است، کار را دنبال می‌کنیم.

جنگنده سوخو ۳۵ یکی از جنگنده‌های روز دنیاست که در صورت اضافه شدن آن به ناوگان نیروی هوایی ارتش، توان این نیرو به مقدار بسیاری افزایش خواهد داشت.

پایان پیام/

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا